Забуті бомбосховища чи Ставка Гітлера?

provalНа зупинці вул.Грибоєдова у місті Вінниця під «хрущовкою» №2 провалився асфальт. Як почали рити, утворилася широка яма 5 метрів у глибину. Всередині – підземне приміщення, викладене червоною цеглою. Люди вважають, що це продовження Ставки Гітлера, яка знаходиться в 7 кілометрах звідси.

 

Прірву помітили вранці 8 лютого. Місцевий житель намагався припаркувати свій легковик під крайнім під'їздом.

 

Мешканка будинку, що стала очевидцем тих подій поділилася подробицями:

-          Тут Сергій чує, бац, колеса передні провалилися. Застряг. Вибіг з салону, у нього машина почала під землю йти. Асфальт тріщить під ногами, розходиться прямо. Добре, що встигли витягнути ту машину.

 

Ремонтники обгородили прірву, яка розійшлася практично на весь двір.

Головний по будинку Михайло Маринченко розповів:

- Це провалилися бетонні підземні плити. Найголовніше, коли це все обрушилося, не зачепило ні теплотрасу, ні електричний кабель, що обслуговують наш будинок. Є тепло і світло.

Я сам у цьому ж році сюди заселився. Ніколи у нас не було нічого подібного. Що ж це тут таке насправді, ніхто не знає. Може, бункер? Але як почали рити, раптом підвал якийсь. Нічого там, правда , не було, як для підвалу. Пусто. Стіни з цегли, ось і все. На цих місцях колись був колгосп, який ставився до селища Стрижавка. Там і знаходиться Ставка Гітлера .

 

Мешканці будинку бояться, що і приміщення разом з ними може провалитися.

"Може, під будинком також ті катакомби. Чула, там якісь є ходи, що ведуть на металобазу, яка прямо за будинком. Може ж від тієї ями дати тріщину і ми всі разом провалимося. Тут один молодий чоловік приходив, сказав, що під нашим будинком запасний бункер Гітлера. Вервольф не закінчився в Стрижавці, він закінчився на Грибоєдова, 2 ", - зазначила тутешня Маргарита Георгіївна.

 

"На цьому місці колись заборонили будувати. Але був один сусід, його син Фелікс архітектором працював. Ось він і дав дозвіл будуватися", - додала ще одна сусідка.

 

Тим часом ремонтники засипають прірву. Історики з'ясовують, на що насправді натрапили під землею.

 

"Відразу з'явилися різні версії щодо підземного бункера або катакомб. Найбільш популярна - на поверхню виходять зомбі-нацисти з Вервольфу. Як на мене, це частина забутого цивільного бомбосховища або комунікаційного колектора. Тим більше, зовсім поруч металобаза. За будинком - каналізаційний люк, який дивно булькав ", - зазначив місцевий істориковід Олександр Федерішен.

 

Місцеві розповідають, що у дворі п'ятиповерхівки № 74 по вул.Київська також під колесами легковика глибоко просіла земля. Така ж ситуація у "хрущовки" по Грибоєдова,6.