«Франція» знову у Вінниці

Готель «Франція» знову відкриють у нашому місті.

hotel-dobrodiyВхід до заново відкритого готелю прикрашатиме бронзова скульптура першої власниці. 


Ще одне видатне примішення по вулиці Соборній знову поверне свій особливий статус. Ним стане будинок номер 38, який має поважний столітній вік та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Більшість вінничан знають дану будівлю як кафе «Вогник», що розміщувалося на першому поверсі страшенно занедбаної будівлі.

До Жовтневої революції тут розміщувався готель «Франція»- один із престижних готелів міста тих часів. Нині жителі та гості міста мають змогу бачити оновлений фасад, реставрація якого незабаром завершиться . А зовсім скоро будинок постане у всій красі.


Директор комплексу Олекандр Цихомський розповів:
-Колишній готель «Франція» після завершення будівництва знову працюватиме за призначенням і з тією ж назвою. Будівництво триватиме у два етапи і у вересні наступного року комплекс частково вже працюватиме. Готель буде мати 30 номерів а також ресторан, по-завершенні усього проекту номерний фонд розшириться.


Також директор комплексу поділився певними деталями:
- Ми намагались зробити так, щоб будівля була максимально наближеною до оригіналу. Споруда ще 1870 року, хочемо повернути місту ще один історичний об’єкт. Зі старих декоративних елементів фасаду робили зліпки і в точності відтворили їх. Ліхтарні стовпи також є історичними, їм вже понад сто років. Їх знайшли частково поламаними у підвалі і реставрували.


Під час реставрації фасаду у лівому нижньому куті під шаром штукатурки було знайдено мармурову табличку. На ній добре зберігся напис латинською «Cum deo», тобто «з богом» - такі у дореволюційних будовах були традиційними. Табличку відчистили і залишили, тож тепер її можна знову бачити на фасаді.


Незабаром біля входу з’явиться бронзова скульптура Євгенії Пронмаєр – першої власниці «Франції ». Таким чином нові власники вирішили вшанувати пам'ять пані Пронмаєр, яка будувала його впродовж 30 років. Невеликий постамент при вході уже є, а скульптура, за словами Олександра Цихомського, з’явиться через кілька тижнів.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам