В Україні хочуть заборонити продаж землі до 2030 року

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді. 186
Народні депутати хочуть заборонити продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні до 2030 року. Відповідний законопроект зареєстрував в Раді нардеп Микола Рудьковський.

На думку Рудьковського, продовження мораторію спричинене, в першу чергу, "неналежним законодавчим забезпеченням запровадження і регулювання ринку землі".
Окрім того, в документі зазначається, що згідно даних опитувань, близько 12% власників паїв готові їх продати одразу після скасування мораторію. Основна кількість з них – це міські жителі, які отримали землю у спадок.

"Це означає створення значної пропозиції на ринку за відсутності попиту, адже купити землю під силу тільки окремим аграрним холдингам і великим підприємствам, а також багатим несільськогосподарським компаніям. Більшість аграріїв собі цього не дозволять, бо в них немає вільних капіталів", - йдеться в пояснювальній записці.
Таким чином, на думку нардепа, скасування мораторію може навіть спричинити спад виробництва в аграрному секторі, адже оборотні кошти будуть спрямовані на купівлю землі.

"Ситуація ускладнюється недостатніми обсягами державної підтримки виробника та низькими цінами на продукцію, які не відшкодовують витрат", - вважає пан Рудьковський.

До речі, у 2012 році Верховна Рада прийняла законопроект про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2016 року.