У Ростові-на-Дону відбулася прес-конференція Януковича


Прес- конференція розпочалася з запізненням. Янукович почав із заяви про те , що вважає себе чинним президентом. Екс-президент заявляє , що має намір продовжувати боротьбу за майбутнє України . Також він сказав , що країна зайшла в глухий кут , а завели її туди радикали. У теж час , він вважає призначені на 25 травня президентські вибори незаконними і заявив , що не братиме в них участь. Він вважає себе чинним президентом , оскільки не подавав у відставку , живий і йому не оголошували імпічмент - отже він є чинним . Прийнятих з моменту його відсутності законів він не підписував , вважає їх недійсними і не визнає їх.
Крім радикалів , Янукович покладає відповідальність за події в Україні " на Захід".
"Нам складно буде виходити з тієї кризи , в якій опинилася країна . Ті потрясіння і жертви , з якими нам довелося зіткнутися - результат безвідповідальної політики Заходу , яка потурала Майдану " , - сказав він.
Він заявив , що шкодує про те , що довірився "іноземним порадникам " .
"Я вірив у порядність іноземних посередників ( при підписанні Угоди про врегулювання кризи в Україні )", - заявив Янукович. " Угода була суперечливою і складною , але я її підписав", - додав він. Власне і за кризу в Україні Янукович покладає провину на " країни заходу і США , які потурали Майдану". Він назвав те, що відбувається в Україні " театралізованою виставою " , яке зрежисовано не в Україні . Парадоксально , але про те , що пішов на мирні переговори з опозицією та міжнародними посередниками , він не шкодує.
Також Янукович сказав , що має намір продовжувати виконання планів , намічених договором з опозицією.
"Дуже важливо виконання всього того , що було обумовлено договором між президентом України , опозицією за участю міністрів закордонних справ Франції , Німеччини та Польщі , а також представників РФ". " Негайний початок і завершення у вересні 2014 року конституційної реформи , яка б врівноважувала всі гілки влади , тобто повноваження президента , ВР і парламенту" .
Разом з тим , що він заявив про намір виконувати досягнуті раніше домовленості , він закликав західних гарантів угоди переглянути буквально кожен пункт документа . Колишніх опонентів він закликав відмовитися в влади.
Щодо заяви про розгляду в міжнародному кримінальному суді він сказав , що потрібно спочатку провести незалежне розслідування , в результаті якого " всі дізнаються правду " .
Щодо всіх звинувачень , які лунають зараз на його адресу , Янукович сказав , що його цинічно обдурили. Обдурили до того ж , не тільки його , але і " весь український народ".
"Мене обдурили , цинічно обдурили і обдурили весь український народ. І я хочу почути відповідь від тих підписантів , які виступали гарантами , я не почув жодних пропозицій , і у нас не було ніякого зв'язку , телефонного зв'язку. І я не почув у ЗМІ бажання переговорити хоча б по телефону. Я думаю цього мало , потрібно зустрічатися обговорювати це питання " , - заявив Янукович. Соратників ж , які перейшли на бік нової влади , він не звинувачує . Сказав, що не Бог, щоб судити , хто як себе веде.
Свою відсутність в країні Янукович пояснив загрозою його життю .
"Я змушений був залишити територію України під загрозою. А також під загрозою власного життя " , - сказав Янукович. "Я нікуди не втік . Я з Києва переїхав до міста Харків . Машина яка мене прикривала , була фактично з усіх сторін обстріляна , Ми їхали , щоб зустрітися у Харкові з активом і ПР , і громадських організацій , на той форум до Харкова. Ми туди приїхали пізно вночі . Коли ми приїхали до Харкова , з самого ранку 22 числа СБУ почала отримувати інформацію про те , що до Харкова прибувають радикально налаштовані групи . Страху не було ніякого. це були умови безпеки , які потрібно було передбачати . Керувати безпекою - це не моя робота. я прийняв рішення. зі мною був спікер Рибак і Клюєв , я їх попросив , щоб вони летіли в Донецьк , у нас був літак , і в Донецьку зібрали актив і провели певну роботу , розповівши , що відбувалося з нами. А сам прийняв рішення їхати до Луганська. ми вилетіли двома вертольотами . Служба " Аерорух " попередила , що нам потрібно звернути з цього напрямку , бо їх нібито попередили , що ми збираємося в Росію. І льотчики прийняли рішення посадити вертольоти в Донецьку. Ось це ситуація , з якої почалося мій рух по Україні " , - розповів Янукович.
За його словами , його прихильників залякують і навіть молодшого онука внесли в люстраційний список.
" Я отримав дзвінки від членів своєї сім'ї. Про те , що навіть молодшого онука занесли в список людей , яких треба люструвати " , - заявив екс -президент.
Він пояснив , що в Росію потрапив завдяки " патріотично налаштованим офіцерам , які допомогли зберегти мені життя " . Запевняє також, що з Путіним не зустрічався , а лише говорив по телефону. Янукович також сказав , що як тільки у Путіна буде можливість з ним зустрітися , це станеться.
Що ж до розмов про російський спецназ , то Януковича ними теж виявляється лякали.
" У той час , коли я був на Україні , - спецназом російським лякали всіх , в тому числі і мене . Хочу сказати за схід України . Я прожив там 52 роки , я дуже добре розумію менталітет , поки люди працюють , поки вони зайняті і отримують заробітну плату , вони нікуди не підуть. Але як тільки не буде роботи , - підніметься Донбас. Але як тільки вони піднімуться - я не заздрю нікому , хто під цю руку потрапить , робочу " , - сказав Янукович.
Своє перебування в Ростові екс -президент пояснив тим , що сподівався отримати тимчасовий притулок у " старого друга " . Повернутися ж в Україні Янукович має намір після того , як будуть дотримані гарантії його безпеки . Він попросив вибачення у українських ветеранів за те , що не зміг зберегти стабільність в Україні. І заявив , що вважає за необхідне проведення неупередженого розслідування застосування сили в Києві . За його словами , для вирішення кризи , крім усього іншого необхідно, щоб озброєні люди здали зброю , а вулиці і будівлі були розблоковані.
" Озброєні люди повинні піти" , - сказав Янукович.
Що стосується Верховної Ради , то на думку Януковича парламент в Україні голосує під тиском силовиків Майдану.
"Рішення , які приймалися в Раді , їх у прямому сенсі тягали на Майдан , щоб вони там присягали , це робота Майдану. Це ніяк не назвеш роботою парламенту . Під впливом силовиків і бойовиків Майдану парламент голосує. Уряд, який він назвали , Кабінетом міністром перемоги ... перемоги над ким? Перемоги над українським народом? " - Сказав Янукович.
Пропагандистами насильства в Україні Янукович називає лідера організації "Правий сектор" Дмитра Яроша, главу ВО " Свобода " Олега Тягнибока та секретаря РНБО Андрія Парубія.
" Ярош , Тягнибок , Парубій пропагують насильство " , - заявив Янукович.
Також він запропонував зібрати всеукраїнський референдум.
Що стосується ситуації , яка склалася в Криму , Янукович закликав кримчан не допустити кровопролиття і міжусобиці.
" Як діючий президент хочу заявити , що Крим повинен залишатися у складі Української держави , зберігаючи широку автономію. Будь-які військові дії неприпустимі. Я не збираюся звертатися за військовою підтримкою " , - сказав він.
В цілому , що відбувається в Криму , Янукович вважає реакцією на " переворот в Києві".
"Я вважаю те , що відбувається в Криму природна реакція на той переворот , який стався в Києві , та узурпація влади , яка , я б сказав , була зроблена купкою радикалів у порівнянні з 45 млн населенням українців. І кримчани природно не хочуть підкорятися і не підпорядковуватимуться націоналістам і бандерівцям ... вони прагнуть до самоорганізації , до самозахисту " .
Що стосується співпраці з Росією , то Віктор Федорович , відповідаючи на питання про майбутнє співробітництво , обмовився , сказавши : "Вважаю Україну нашим стратегічним партнером ! " . Він до того ж здивований "стриманої реакцією Путіна" на події в сусідній країні.
Також він розповів про те , як в особисту власність потрапила резиденція " Межигір'я".
"Я є офіційним власником будинку у 620 кв. М. Я жив в цьому будинку з 1999 року ... Потім мені передали цей будинок у приватне користування ... Я його почав ремонтувати , коли прийшла влада (нова ) , вони спробували знову мене виселяти , потім запропонували купити - і я за цей будинок заплатив 3 млн 200 тис. дол , які були задекларовані. Все інше - це не належить мені. я орендував частину приміщень , щоб виконувати функції глави держави. Зараз працюють міжнародні адвокати. Є реальні власники і їхні імена ви скоро почуєте. Ця власність не є українською " , - сказав Янукович.
До якості останнього слова , Янукович закликав нинішню владу піти. Він висловив упевненість в тому , що з часом правда восторжествує .
" Мене дуже часто провокують ... Я впевнений : пройде час і восторжествує правда , і правду знатимуть всі". Він знову просив прощення у всіх , хто постраждав, і сказав , що якби був в Україні , то вклонився перед усіма. А от своїх опонентів назвав "покидьками і бандерівцями " .
" Хочу попросити прощення у всі, хто постраждав і страждає. Все, що зможу зробити , я буду робити до кінця свого життя , щоб бути з народом України , щоб не з покидьками цими , бандерівцями і націоналістами , а з народом України " , - сказав Янукович

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам