Ціни на теплопостачання в Україні будуть підвищуватися протягом 4 років

Ціна на теплопостачання в Україні з урахуванням існуючих цінgaz на газ буде підвищуватися пропорційно протягом 4 років - в загальному обсязі на 120%, заявив в ефірі Першого Національного прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
«Ми прийняли рішення про підвищення тарифів на газ і на тепло. Для того, щоб вирівняти ціни на газ і тепло з ринковими, треба було б підвищити тарифи на 120%. Ми розклали це на 4 роки. Перший рік - підвищення на 40%, другий рік - 40% і два роки по 20%»,- розповів глава уряду.
При цьому він нагадав, що з 1 травня ціна на російський газ для України зросте вдвічі порівняно з нинішніми цінами.
«З 1 травня ми будемо платити найвищу ціну в Європі - близько 500 дол за тисячу кубометрів. Я вже не кажу про борг в 2 млрд дол, які ми винні ще з початку року і так і досі не віддали» , - сказав Яценюк. -«Але якщо порівняти, почому Росія продає газ своєму населенню і почому Україна продає газ населенню, то виходить, що газ в Росії для росіянина стоїть 128 дол за тисячу кубометрів, в Україні - 84 дол, тобто на 44 долара дешевше, ніж у Росії» , - розповів глава уряду, назвавши такий стан справ неприпустимим.
При цьому він зазначив, що платити за газ тепер будуть всі - і багаті платитимуть більше, а бідні - отримувати компенсації.
«Ми порахували кожну родину , яку торкнеться це підвищення. І тому ми добилися з нашими кредиторами того, щоб з 2014 року почати програму допомоги бідним» , - розповів Яценюк. -«За газ я заплатив торік 16 тис грн. буду платити більше. А як інакше? І ті 300 тис людей, які мають великі доходи , теж платитимуть більше».
При цьому для бідних, за словами прем'єр-міністра , збережуть та виплачуватимуть компенсації.
«Зараз субсидії виплачують 1,4 млн домогосподарствам. Якщо підвищаться тарифи, вони продовжать отримувати субсидії. А крім того, ми прийняли непросте, але правильне рішення - створити механізм компенсації за підвищені тарифи. Цей механізм включив в себе ще 3 млн домогосподарств. Тобто, ми порахували, що 30% будуть покриті системою субсидій та компенсацій. Ці люди отримають до 480 грн для оплати за газ, енергію, тепло», - підкреслив глава уряду. - "Рішення складне, але якщо газ коштує 500 дол, а ми його продаємо по 30 дол, то комусь треба оплатити 470. Ми зробили систему, при якій поетапно вирівнюємо тарифи та ціни і допомагаємо малозабезпеченим»

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам