Світовий банк пророкує Росії фінансову катастрофу – Die Welt

 Якщо Росія і далі буде агресивно поводитися проти України,34 вона втратить 150 мільярдів доларів через відтік капіталу.
Воєнна агресія проти України і захоплення Криму сильно вдарить по економіці Росії і може спричинити фінансову катастрофу. Про це пише німецька газета Die Welt з посиланням на доповідь Світового банку. Головний економіст банку з питань Росії Бріджит Ханзль каже, що в разі розвитку сценарію низьких ризиків відтік капіталу з Росії за цей рік складе 85 мільярдів доларів. Але якщо Кремль і далі буде агресивно поводитися, цей показник досягне 150 мільярдів. Крім того, реальний ВВП Росії скоротиться до 1,8%.
"Ми робимо висновки з того, що політичні ризики залишаються доволі на високому рівні. Якщо конфлікт між Росією і Україною посилиться, це означатиме, що збільшиться загальна невизначеність через можливе введення нових санкцій проти Росії і її реакції на них", - каже Ханзль.
Крім того, російський рубль продовжує знецінюватися. Це в свою чергу призведе до зростання інфляції до 5,5%. Всі росіяни відчують на собі такі економічні зміни, оскільки імпортні товари через слабшання їхньої національної валюти почнуть коштувати дорожче. У свою чергу, Центральний банк Росії хоче утримати інфляцію на рівні 4,0 - 5,0%. За розрахунками агентства Reuters, наразі ЦБР для підтримки рубля у березні витратив $24 млрд.
Країни G7 в Гаазі погрожували Путіну розвалити економіку Росії у випадку нападу на Україну.