Попов назвав Генпрокуратурі замовника розгону «Євромайдану»

У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) в п’ятницюberkut, 13 грудня, начальником слідчого управління ГПУ, а також його заступником було проведено допити підозрюваних у розгоні «євромайдану» чиновників.
Як повідомляється, чиновників допитували в такій черговості: голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, начальник київської міліції Валерій Коряк і заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Володимир Сівкович.

Потім між підслідними було проведено очну ставку.

За інформацією видання, Попов повідомив слідству, що 29 листопада вранці йому передзвонив секретар РНБО Андрій Клюєв і поцікавився ступенем готовності ялинки, яку повинні були встановити на Майдані Незалежності. Попов повідомив йому, що все йде за планом. Однак Клюєв зажадав встановити ялинку сьогодні ж, а також повідомив Попову, що всі наступні вказівки йому дасть заступник секретаря РНБО Сівкович.
Наприкінці робочого дня Сівкович прибув до кабінету Попова для оперативного реагування на ситуацію і пробув там майже до 4 години ранку.

Крім того, в кабінеті голови КМДА перебували ще шестеро народних депутатів з фракції Партії регіонів. Джерело назвало лише три прізвища — Ельбрус Тедеєв, Нестор Шуфрич та Олександр Єгоров.
Пізно ввечері, за словами Попова, знову передзвонив Клюєв, бажаючи переконатися, що всі команди для установки ялинки Попов віддав і Михайло Кучук (заступник голови КМДА — ред.) готується до встановлення ялинки зі своїми службами.

Вранці Сівкович віддав команду: «Час готувати техніку до завезення!».
Після цього Попов і Сівкович окремо виїхали з будівлі КМДА і прибули в кабінет до начальника київської міліції Коряка.
Під час спілкування зі слідчим Попов повідомив, що за діями комунальників і «Беркута» на Майдані вони спостерігали, дивлячись у монітор відеоспостереження, куди транслювалася інформація з камер. Але камери, за словами Попова, перебували далеко від місця подій, і насильства не було видно. Потім глава КМДА поїхав додому. І лише там почав отримувати дзвінки з описом кривавих подій.

У свою чергу Коряк дав свідчення слідству, що йому зателефонував міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко і наказав виконувати всі команди Сівковича.

Як повідомляється, Янукович відсторонив Попова і Сівковича від займаних посад.

Водночас опозиція наполягає, що посади мають втратити також секретар РНБО Андрій Клюєв, прем'єр-міністр Микола Азаров і міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам