Незвичайне сонячне затемнення стало останнім цього року

Рідкісний тип сонячного затемнення спостерігався на Землі вдень у неділю , 3 листопада.zatmenieТак зване гібридне сонячне затемнення , при якому характер затемнення змінюється з повного на кільцеподібний і назад , почалося о 13:04 за київським часом і стало останнім у цьому році. Щоправда , бачити його можна було, в основному , в Африці і в Атлантиці. Останній раз гібридне затемнення на Землі спостерігалося в квітні 2005 року.

Сонячне затемнення 3 листопада 2013 стало незвичайним . Наступне таке затемнення можна буде побачити тільки через 10 років , в 2023 році. Гібридні сонячні затемнення починаються і закінчуються як кільцеподібні , а в середині є повними : Місяць практично повністю закриває від нас диск Сонця.

Затемнення 3 листопада 2013 розпочалося в 13:04 , коли місячна півтінь торкнулася поверхні Землі в західній півкулі . Жителі Карибських островів , Латинської Америки і східного узбережжя США побачили , як темний диск Місяця починає насуватися на Сонце , перетворюючи світило в серп . Тінь Місяця торкнулася Землі о 14:05 за київським часом в акваторії Атлантики , приблизно в 1000 кілометрів від Флориди. Кільцеподібна фаза тривала приблизно 15 секунд , після чого затемнення перейшло в повну фазу.
Місячна тінь пройшла через Атлантичний океан і досягла берега Африки в 16:51 за Києвом , перетнула території Габону , Конго , ДР Конго , Уганди , Кенії та Ефіопії . Максимум затемнення знаходилося південніше Гани в 15:47 і тривало 1 хвилину 40 секунд. У 17:27 повна фаза затемнення закінчилась. Через годину завершилась і напівтіньова . На півдні Європи затемнення було видно у вкрай малих фазах в середині дня , а на заході - на Кавказі.

Попереднє сонячне затемнення на Землі сталося 10 травня. Воно було кільцеподібним , але спостерігати його з суші було складно: місячна тінь пройшла через Тихий океан , ледь доторкнувшись до берега тільки на західному березі Австралії.

 

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам