Міндоходів відбиратиме посадовців за допомогою детектора брехні

У Міндоходів упереджувати корупцію будуть за допомогою „детекторів брехні”.detektor

Міністерством доходів і зборів України затверджено інструкцію використання комп´ютерних поліграфів для проведення розслідувань і відбору працівників.
Відповідні нововведення передбачені наказом № 329 «Про використання поліграфів у діяльності Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів».

Такі нововведення запроваджуються з метою поліпшення ефективності діяльності Міністерства та його територіальних органів, попередження та виявлення корупційних, інших правопорушень у сфері службової діяльності, ефективного супроводу оперативно-службової діяльності, а також поліпшення роботи з персоналом.

Як повідомляється, технічний пристрій може бути використано лише в трьох випадках .

Перший з них - оперативно-розшукова діяльність в системі міністерства та його територіальних органах для звуження кола підозрюваних, виявлення причетності опитуваних осіб до планування, підготовки та скоєння правопорушення, оцінки правдивості показань.

Дві інші сфери використання поліграфів стосуються внутрішньовідомчої діяльності.

На детекторі брехні будуть перевіряти кандидатів на посади в структурі міністерства: чи не мають вони алкогольної або наркотичної залежності, схильності до суїциду, кримінального минулого або зв'язків з криміналітетом, і взагалі - які їхні мотиви вступу на посаду. Перевіряти чесність співробітників можна буде також при проведенні службових розслідувань і перевірок.

Передбачається, що перевірки за допомогою поліграфа проводитимуться на основі документально підтверджених сумнівів у правдивості наданої особою інформації, коли іншим шляхом одержати будь-які відомості про неї неможливо.

Проте опитування за допомогою «детектора брехні» може використовуватися виключно за умови отримання добровільного письмової згоди респондента і не передбачає одержання незаперечних результатів, а висновки за результатами використання поліграфа носять виключно імовірнісний та орієнтовний характер. Респондент на будь-якому етапі інтерв'ювання може відмовитися від участі без пояснення причин. Така відмова не повинна призвести до порушення прав людини. Результати опитування також не ведуть до правових наслідків і не можуть бути підставою для прийняття будь-яких адміністративно-управлінських рішень щодо опитаного особи.
Однак такі результати будуть використовувати як відомості орієнтовного характеру для можливого формування у посадових осіб Міндоходів «внутрішнього переконання» для висунення оперативно-слідчих версій, визначення оптимальних шляхів їх перевірки, організації перевірки кандидатів на службу.

Перевірки на поліграфі проводяться більш ніж у 75 країнах у тому числі на пострадянському просторі - у Росії, Білорусі і Молдові.
Однак, наприклад, в Австралії, Австрії та Німеччині такі дослідження заборонені. Колишній мер Києва Леонід Черновецький намагався застосувати поліграф для своїх підлеглих в Київській міській держадміністрації, спираючись на відповідний досвід у "Правекс-банку".

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам