Навчання в Норвегії для українців залишається безкоштовним

Отримання вищої освіти в університетах Норвегії залишиться безкоштовним14 для студентів, які приїхали з країн , що не входять в ЄС.

Християнска народна партія і ліберальна партія Венстре заблокували представлений новим урядом законопроект, що передбачає введення плати за навчання у вузах для іноземців.

На даний момент Норвегія залишається однією з небагатьох країн світу, де навчання в університетах безкоштовне для всіх студентів. Іноземці складають близько 10 % від загальної кількості студентів. При цьому за чисельністю серед іноземних студентів лідирують шведи ( близько 1,5 тис. у 2011-2012 навчальному році) - найближчі сусіди норвежців, а за ними йдуть росіяни (більше 1 тис) . Також в десятку країн , звідки молоді люди їдуть вчитися до Норвегії входять Ісландія , Іран , Китай , Непал та США.

Згідно із зобов'язаннями Норвегії перед ЄС, як члена Європейської економічної зони, її університети не мають право стягувати плату за навчання зі студентів з країн Евросоюзу. Новий консервативний уряд, який прийшов на зміну лівої коаліції , вважає , що введення плати за навчання для студентів з країн , що не є членами ЄС , в перспективі здатний підвищити якість освіти в країні і полегшити фінансовий тягар , які несуть норвежці. У цій країні одні з найвищих у світі податкових ставок для громадян.

З думкою про те, що відмовлятися від принципу " безкоштовну освіту для всіх", не слід , солідарне і керівництво більшості університетів , для яких введення плати за навчання може обернутися різким скороченням числа студентів , а отже закриттям багатьох відділень і программ. В цьому відношенні показовим приклад Швеції , де ВНЗ втратили близько 80 % іноземних студентів після того, як навчання для них стало платним.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам