
Суд заборонив 12-річній жительці Канади користуватися соціальною мережею Facebook протягом року. Такий вирок дівчинці винесли після того, як на неї поскаржилися дві ровесниці.
Школярку визнали винною в тому, що вона загрожувала своїм подругам вбивством в Інтернеті.
У залі суду виступила як сама 12-річна мешканка Манітоби, так і дві її 13-річні жертви. Дівчатка були подругами, поки не посварилися через хлопчика. Школярка дізналася, що її приятель "зраджує" їй з кимось із подруг. Тоді вона написала у соцмережі гнівний коментар: "Ви обидві навіть уявити собі не можете, як я хочу вас задушити! О Боже, ну почекайте! Ваш час прийде!"
У серпні минулого року школярка вже отримала покарання у вигляді умовного позбавлення волі на 9 місяців. Тоді її також звинуватили в агресивній поведінці. Так що її колишня подруга, яка знала про цю обставину, всерйоз захвилювалася про свою безпеку. Вона розповіла про все матері, а та вже звернулася в поліцію.
Свою провину в написанні повідомлень з погрозами дівчинка визнала. Суд засудив її до року умовного ув'язнення і 50 годин громадських робіт. Крім того, під час випробувального терміну вона не повинна виходити в Facebook. Суддя зажадав, щоб школярка видалила свій аккаунт.
Мати дівчинки підтримала таке рішення. "Я особисто думаю, що Facebook їй не потрібен", - заявила вона в суді. А ось адвокат з нею не погодився. На думку захисника, не варто було позбавляти його підопічну доступу до соцмережі, так як Facebook є досить важливим елементом в соціальному житті сучасних підлітків. Більш того, за його словами, загрози з'явилися не на порожньому місці: жертви самі спровокували дівчинку, поширюючи про неї брехливі чутки.
Так чи інакше, юну хуліганку звинуватили ще й у тому, що в лютому вона двічі вдарила 13-річну дівчинку по обличчю. За словами судді, після закінчення умовного терміну школярка зможе відновити сторінку в соцмережі - якщо, звичайно, мати дозволить їй це зробити.
До слова, в Facebook існує правило, що користувачі цієї соцмережі повинні досягти, як мінімум, 13-річного віку. Однак школярі при реєстрації легко обходять цю заборону, вказуючи несправжній вік.