Зомбі весілля у Вінниці

Свято Хелоувін святкується українцями відносно недавно. Особливо це vinnicya zombi vesillyaсвято до вподоби молоді. 

Цей рік не став винятком і як тільки місто поглинулося в сутінки, на вулицях міста з’явилися відмочки, зомбі та інші чудовиська. Для більшості святкуючих це свято лише привід одягнути бажаючий образ.
Подруги-вінничанки Віка та Ніка до цього свята вирядилися парочкою напівскелетів.
– Це весело. Не думаю, що в цьому є щось погане. Щоправда реагують на нас по-різному. Ми подруги, давно не бачилися, і вирішили нашу довгоочікувану зустріч зробити особливою. Ми взагалі завжди любимо виділятися, виглядати якось неформально. А сьогодні є класна можливість зробити це, тож ми нею скористалися.
Грим дівчатам робила Віка – говорить, дивилася відео уроки в Інтернеті.
Проте найбільше цього вечора запам’ятається перехожим зомбі-весілля, влаштоване цілою групою зомбі-молоддю. Ініціатором дійства виступила вінничанка Лариса Грабовська – вона і стала нареченою. Її кавалером та нареченим став Віктор Вишталь. Гостями на весіллі стало два десятки зомбі-друзів, що розгулювали у центрі міста.
– Ви щороку так відзначаєте Хелоувін?
– Ні, ми вперше влаштували меревтілення у зомбі на Хелоувін. Ми створили групу у соцмережі, куди запрошували всіх знайомих. Сьогодні нас зібралося близько двадцяти людей, тобто зомбі. Всі декорації, грим підбирали і робили самі.
– Яка реакція перехожих?
– Люди реагують по-різному. Деякі вдають, що нас не існує. Дехто сміється, хтось насправді лякається. Бабусі взагалі нас ненавидять, – каже Віктор Вишталь. А його зомбі-наречена додає: – сьогодні як їхала в такому вигляді у тролейбусі – одна дівчина взагалі вибігла.
– Чи доцільно відзначати Хелоувін у нас?
– Звичайно. Я думаю, що всі свята потрібно відзначати, адже для чогось вони ж існують. Це весело. Ми не сприймаємо це як свято потойбічних сил, а як маскарад.
А чи знали Ви, що:
Хелоувін (Геловін, англ. Halloween, All Hallows’ Eve) або Відьо́мська ніч – сучасне свято, яке походить від старовинних традицій кельтів Ірландії та Шотландії. Святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір’я Дня всіх святих».
Найгучніше проходить у Сполучених Штатах, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи там державним святом, за популярністю Хелоувін поступається лише Різдву. На думку багатьох дослідників, Хелоувін є християнізованим святом, що походить від кельтських святкувань жнив та днів мертвих тобто має поганські корені, зокрема від шотландського Савину. Також, існують припущення, що Хелоувін розвинувася незалежно від Савину та має християнське підґрунтя.
Під час святкування Хелоувіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, цукрування яблук, розведення вогнищ, розігрування, ворожінь, розповідання моторишних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо.
Символами свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Ліхтар Джека) , яка замінила традиційну ріпу (в Шотландії), відповідна містична музика та, звичайно, маскарадні тематичні костюми, якими діти лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно солодощами).

 

 

 

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам