Знущання над пенсіонерами

19Через розвиток економіки в країні, українським пенсіонерам пропонують повністю переходити на карткову систему отримання пенсій. Згідно із заяви начальника головного управління Пенсійного фонду Миколи Черненка з початку року шість з половиною мільйонів громадян України відкрили власні рахунки, аби отримувати гроші через банк. У Вінницькій області ця цифра сягає десяти тисячам вкладників.

Банки, що обслуговують пенсіонерів обрали на конкурсній основі. Серед них «Приватбанк». «Ощадбанк», «Райфайзен Банк Аваль». Усього послугами банків користуються 33% пенсіонерів нашої області.

Як зауважив Микола Черненко відкриття нових банківських рахунків для пенсіонерів до помає зберегти пенсійні кошти, тому що банки для пенсіонерів відкривають рахунки безкоштовно. Також ще одна перевага в тому, що літні люди зможуть уникнуть довгих черг та очікувань листоноші, якого також можуть пограбувати.

Крім того банки пропонують залишати деякі кошти на рахунку і потім пенсіонери через деякий час отримають відсотки за своїми вкладами. Ось як на це реагують пересічні пенсіонери: «Про відсотки від залишків - взагалі смішно чути. У мене, наприклад, пенсія - тисяча двісті гривень, ледве вистачає, щоб дотягнути до кінця місяця, а у інших і того немає. Хто з такої суми зараз зможе щось відкласти? Це вони так знущаються ...»

Ще пенсіонери, особливо люди старшого віку, стверджують що їм справді важко ходити за пенсією, але й навчитися користуватися банкоматом для них ціла проблема. За словами пенсіонерів їм потрібна людина, яка змогла б ходити їм за коштами. Для декого це не є проблемою, цим займаються їх діти чи онуки. А от самотнім людям дуже важко, їм не має до кого звернутися й простий перехожий також не завжди згоджується допомогти.