Як священники патріархатів «бізнес» ділили

Spas-NerukotvornyjПосеред білого дня у селі Чернятин Жмеринського району, під час обряду освячення будинків християн Водохрещенською водою, відбувся конфлікт між священниками Московського та Київського патріархатів. Священник Київського пішов освячувати хати у чужому приході. А, “втручання у чужу конфесію, за церковними канонами, це не тільки злочин, а й гріх”
Священик Київського патріархату Миколай розповів деталі:
- Батюшка Олександр, настоятель храму Московського патріархату, наказним тоном сказав сідати в машину, я відповів, що не сяду. “Ні, ти сядеш!” – він повів пальцем у мене перед очима. “Не тикайте до мене!” – сказав я. “Ти для мене ніхто”, - каже він.
Панотці силою з’ясовували, хто має право на виконання цього обряду. Їх мирили парафіяни і жителі села. На кінець, вони в знак примирення потиснули один одному руки. Проте наступного дня один із них подав до міліції заяву про застосування сили. Пізніше й інший звернувся до правоохоронців. Після того священиків уже мирили державні чиновники і навіть представник СБУ.
- Вони мене перестріли біля кладовища на виїзді з села, - каже настоятель храму УПЦ Київського патріархату отець Миколай. – На той час поруч не було жодної людини. Поки один намагався говорити зі мною, під’їхала машина, яка стояла неподалік. З неї вийшло ще двоє. Наказали сідати в машину. Я відмовився і тоді почалося... Вони силою тягли мене до машини. Так старалися, що розірвали рукав дублянки. Я впирався щосили. Тоді почали штовхати в спину, щоб змусити сісти в машину. Але я знов не піддався. Отак у їхньому супроводі мені вдалося добратися до села.
Далі події розгорталися вже у присутності людей.
- Приблизно дві години з'ясовували стосунки, - каже отець Миколай. - На скандал зібралися вірні і нашої, і їхньої церкви. На те, як сваряться батюшки, звертали увагу студенти і викладачі коледжу, які проходили біля нас. Якраз закінчилися заняття і вони вийшли з навчального корпусу. Святі отці Московського патріархату були у підрясниках і з хрестами на грудях, вже це привертало увагу. Я після обряду перевдягнувся і йшов на маршрутку у цивільному вбранні, тоді мене й перестріли.
Натомість священик храму Московського патріархату отець Олександр стверджує, що ніхто до церковнослужителя з Київського патріархату рук не прикладав. Йому тільки запропонували сісти в машину поговорити.
- А він привернув до цього увагу жителів села, а потім ще й погрожував мені, - каже отець Олександр. – Закінчилося все тим, що ми потисли один одному руки і розійшлися з миром. Але після цього з’явилася заява від священика Київського патріархату до міліції та інших органів про напад на нього з нашого боку. Я б після примирення такого не робив.
Під час вирішення причини конфлікту обома священниками були пред’явлені документи про дозвіл проводити службу на певній території. Як виявилося, обоє мають відповідний дозвіл на території села. Першим кроком до вирішення проблеми має бути наведення ладу з документами. Не може такого бути, щоб дозвіл на проведення служби в одному храмі мали два священики різних конфесій.
Ігор Салецький, начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації про дану ситуацію:
-Той факт, що в Чернятині за однією адресою зареєстровано дві релігійні громади, стався з вини місцевої влади. Адже сільський голова знав, що за даною адресою вже зареєстрована громада УПЦ Московського патріархату. Незважаючи на це, надав документи на реєстрацію ще й іншої релігійної громади. Хоча фактично там службу проводить священик Московського патріархату. Щоб запобігти конфліктним ситуаціям надалі, треба внести зміни в реєстрацію. Для цього релігійна громада має вийти з пропозицією про такі зміни. Зробити це мала б громада Київського патріархату. Чи погодиться вона на таке? Інший варіант – вирішення проблеми через суд.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам