Як правильно виховати генія?

childСьогодні популярно стало робити зі своєї дитини вундеркінда. Дитина лиш вчиться говорити, і відразу починають вчити іноземну мову. Рахувати і читати навчають ледь не з пелюшок. Проте про фізичний та емоційний розвиток дитини не замислюються. А варто було б.
«Ранній розвиток дитини»- це новий термін, що з’явився внаслідок поширення думки, що сучасна форма освіти неправильна, і дитя здатне вчитися кільком мовам, вивчати світову історію та ділити дроби практично від народження. І займатися потрібно з перших днів, бо буде пізно.
З цими питаннями молоді батьки звертаються до Ірини Карпенко, фахівця з раннього дитячого розвитку, практикуючого психолога. Вона поділяє батьків на два умовних типи. Перші читають зарубіжну літературу та дотримуються тільки таких методів, інші виховують малюків традиційно.
Перший тип віддає перевагу самостійному розвитку дитини, без матері.
Ось що Ірина Карпенко вважає стосовно цього:
- Така дитина достатньо багато часу проводить наодинці з іграшками та розвиваючими посібниками. Здавалося б, усе відмінно. Малюк занурений в розвиваюче середовище. Але справа в тому, що без дорослих це середовище не є розвиваючим. Основу розвитку дитини з самого раннього віку складає контакт з близьким дорослим.
Відношення до дитини як до особистості змінюється на відношення як до речі. Внаслідок може бути затримка розвитку. Якщо хочете виховати генія, просто розмовляйте з дитиною з першого дня.
- Тепер мати часто доглядає за немовлям мовчки, - каже Ірина Карпенко. – В результаті - такі діти до року говорять мало. Іноді вони рано починають ходити і мало повзають, що теж недобре – бо це затримка розвитку. Період повзання є дуже важливим для розвитку підкіркових структур мозку. Тому краще не використовувати ходунки і не тримати дитину в манежі, а якщо квартирні умови дозволяють, викладати малюка на підлогу на ковдру, щоб він міг повзати по дому.
Після року дитина починає ставати особистістю, освоює нові соціальні ролі. Дворічну дитину завжди легше навчити, ніж шестирічну. Зараз дуже популярною є література про те, що саме слухати і що саме читати жінці ще в період вагітності, щоб її дитина народилася розумною.
Ось, що Ірина Карпенко вважає на цю тему:
- Повірте, немає дітей, які б не любили гратися, проте є діти, яких цьому не вчать батьки. Іграм треба вчити. Показати як, пограти трохи разом, похвалити за результат. І ось вже ви спокійно читаєте книгу, а дитина четверту годину возиться в кімнаті, знаходячи собі заняття і, найголовніше, розвиваючи мозок.
Більшість дитячих психологів вважають, , що почати навчати дитину іноземним мовам потрібно у п’ять-сім років. Тобто вже після того, як дитина впевнено говорить рідною мовою. Науково доведений факт, що якщо дитину відразу почати навчати кільком мовам одночасно,то дитина починає говорити пізніше своїх однолітків. Це зрозуміло. Прагнучи до білінгвізму, батьки занадто перевантажують мозок малюка.
Думка психолога стосовно цього: - Немає сенсу мучити немовлят всесвітньої енциклопедією, так дитина тільки слухає. Нескладні картки із знайомим предметом і його написанням допоможуть вашій дитині не тільки поповнити словниковий запас, але і раніше почати писати. Та найважливіше - дати дитині змогу якнайбільше рухатися. Це корисніше, ніж іноземна мова або енциклопедичні знання. Можливість лізти вгору у дітей стимулює не просто розумові здібності, але й віру в себе. Купуючи дитині драбинку, ви стимулюєте розвиток лідера.
Якщо вибирати між уроком гри на скрипці і прогулянкою, то вибирати треба друге. Для здоров'я дитини корисніше. А здоров'я потім ні за які гроші не купиш.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам