Взлом Android за допомогою...холодильника!

android-mascotСмартфон на Android зуміли зламати завдяки холодильнику вчені з Ерлангенського університету у Німеччині. Гаджет помістили на деякий час в морозильну камеру, а потім змогли зчитати з нього конфіденційні дані.
Їм вдалося зчитати зашифровану інформацію із захищеного паролем пристрою Samsung Galaxy Nexus, остудивши апарат у морозильній камері. Метод подібного злому базується на здатності енергозалежної оперативної пам'яті зберігати дані протягом певного періоду після вимкнення живлення.
За кімнатної температури дані зберігаються одну-дві секунди, тоді як за від'ємних температур - уже п'ять-шість секунд. Для "злому" гаджета дослідники, не вимикаючи смартфон, помістили його в морозильну камеру, температура у якій становила мінус п'ятнадцять градусів за Цельсієм. Пристрій пролежав у морозильній камері близько години. Після цього смартфон дістали з морозилки і ввели в режим швидкого завантаження (fastboot). Потім пристрій під'єднали до комп'ютера і за допомогою спеціального ПЗ скопіювали вміст оперативної пам'яті.
Використовуючи подібний прийом, вчені витягли з гаджета такі дані, як ключі до зашифрованих даних (функція шифрування є у ОС Android), інформацію від мереж Wi-Fi, фотографії, телефонну книгу, історію браузера тощо.