Виведення "частинки Бога" призупинено до 2014 року

khihs 1-46Великий андронний колайдер, що знаходиться в Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН) у Швейцарії - прославився в першу чергу тим, що з його допомогою в кінці 2012 року були отримані докази існування бозона Хіггса.
Однак цей прискорювач ніколи не працював на повну свою потужність через технічні дефекти, виявленеі незабаром після його першого включення.
Ремонтні роботи, які триватимуть до кінця 2014 року, повинні вивести коллайдер на проектну потужність.
1734 електромагніти прискорювачі були вимкнені вранці в четвер, але тільки до ранку в суботу вони нагріються до кімнатної температури, що дозволить приступити до їх інспекції.
Саме тоді почнеться безпрецедентний період модернізації ВАК, який вже отримав позначення "Довгий ремонт-1".
Планується збільшити енергію зіткнення протонів з нинішніх 8 ТеВ до 13-14 ТЕВ і встановити додаткове обладнання на детекторах ALICE, ATLAS, CMS, LHCb.
"Ми успішно працювали з прискорювачем, але тільки на половинній енергії, так як електромагніти можуть впоратися тільки з половиною подаваного на них проектного напруги", - повідомив Тоні Уайдберг, фізик з Оксфордського університету, який працює з детектором ATLAS.
У вересні 2008 року в ході випробувань магнітної системи сталася аварія, в результаті якої ВАК вийшов з ладу. Один з електричних контактів між надпровідними магнітами розплавився під дією виниклої через збільшення сили струму електричної дуги, яка пробила ізоляцію гелієвої системи охолодження.
Це призвело до деформації конструкцій, забруднення внутрішньої поверхні вакуумної труби частинками металу, а також викиду близько 6 тонн рідкого гелію в тунель протяжністю 27 км. Ремонт колайдера зайняв залишок 2008-го і більшу частину 2009 року.
"Після цієї аварії наш план полягав у тому, щоб продовжити дослідження, а потім закрити колайдер на тривалий ремонт для відновлення електричних контактів і спільної модернізації", - заявив Тоні Уайдберг.
Крім установки нового обладнання на всіх чотирьох детекторах прискорювача, модернізації піддасться система вентиляції тунелю.
В кінці 2014 року почнуться випробування модернізованого прискорювача, після чого експерименти на ньому поновляться в лютому або березні 2015
року.
Що таке електронвольт? :
- Заряджені частинки розганяються в електричному полі, що створює електричне напруга між двома точками
- Один електронвольт (еВ) дорівнює енергії, необхідної для перенесення елементарного заряду в електростатичному полі між точками з різницею потенціалів в 1В.
- Це зручна одиниця виміру потужності прискорювачів елементарних частинок
- Перші такі прискорювачі створювали пучки часток з енергією в 1 млн еВ
- ВАК здатний досягати енергій в мільйон разів вище, до кількох трильйонів еВ або ТеВ
- Саме таку енергію виробляє летючий комар
- БАК здатний розганяти трильйони протонів і важких іонів до релятивістських швидкостей

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам