Вінниця - день міста: програма, рух транспорту, історичні відомості

81 1Чому знову 650 років?

В цьому році місто Вінниця святкуватиме 650 років. Дивно, адже в минулому році ми святкували 657 років, таким чином місто помолодшало аж на 8 років. В 2005 році Верховна Рада України затвердила постанову №2077-IV про те, що м. Вінниця постаріло на 8 років. Це було зроблено для того, щоб отримати від уряду додаткові 100 000 000 гривень на святкування до дня міста. Тепер цю постанову відмінили.

У літописі перша письмова згадка про Вінницю визначає 1363 рік - пояснює Ірина Френкель (директор департаменту культури). В той час, князем Коріатовичем було збудовано міські укріплення Подільських земель, де й була згадка про "город Вєніца". Але це теж не остаточна дата, є інші. Наприклад, якщо зрівняти древній герб міста з гербом князів Ольговичів, можна виявити надзвичайну схожість, але ж це було ще в 1200-х роках. Таким чином, точної дати заснування міста - невідомо.

Програма святкування

В цьому році святкування дня міста має бути дуже цікавим: приїде багато відомих гостей, буде випечено великий 650-ти кілограмовий пиріг, місто біду розділено на майданчики з різною тематикою ...

Почнеться святкування 7 вересні в 14:00 на "Майдані Незалежності", де відбудеться офіційне відкриття свята з концертною програмою «Музиканти посміхаються». Тут виступлять: Національний академічний оркестр народних інструментів та скрипаль-віртуоз Василь Попадюк із своїм колективом «Papa Duke Band».

Біля готелю "Поділля" буде розташовано USAID, де можна буде відвідати ляльковий театр, "живу бібліотеку" та стати учасником квестової гри.

По вул. Соборній Вінничан розважатимуть клоуни, ляльки-велетні, п'ятиметрові велосипеди, театр на ходулях та шоу мильних бульбашок.

"Українське містечко" буде розташоване по вул. Грушевського та біля вежі у сквері Козицького, де можна буде потрапити на ярмарок українських ремесел, під пісні Миколи Янченко, Івана Ганзери та «Лісапетного батальйону». Також тут буде проходити майстер-клас з ліплення вареників та частування фруктовим пирогом.

На вул. Театральна будуть виступати гурт «La Festa» та Дмитро Шуров із своїм проектом «Pianoboy». Також тут можна буде побачити будівлі 20 століття.

В парку ім. Горького, на фонтанній площі та біля літнього театру будуть змонтовані будівля з повітряних кульок ("Шарляндія" - буде використано 300 000 повітряних кульок), де будуть проводитись різноманітні конкурси, майстер-класи та інтерактивні ігри, а також відбудеться вистава «Добрий Хортон» театр юного глядача з м. Києва(казочка про доброго слоника на ім'я Хортон).

Фінальна части на святкування розпочнеться о 19:00 на площі В. Стуса (біля "книжки"), де виступлять «С.К.А.Й», Світлана Лобода та спеціальний гість свята, латвійський гурт Brainstorm.

Після концерту відбудеться музичний феєрверк.

8 вересня о 18:30 на Майдані незалежності відбудеться царемонія нагородження переможців 7-го міжнародного ВІННИЦіАнського кінофестивалю комедійного та пародійного кіно. Де можна буде зустрітись з Василем Лівановим (легендарним радянським Шерлоком Холмсом) та Сергієм Бадюком. Завершить фестиваль концерт Гоші Куценко.

Рух транспорту

7 вересня по вул. Соборна з 11:00 до 18:30 проїзд транспорту буде заборонено. Міська рада повідомляє про те, що Автобус №21, як і маршрутне таксі №7а, №21а, №22а будуть рухатись по вул. Свердлова.

Тролейбуси №4, №5, №10, №11, №12 і автобус №25 будуть рухатись по маршруту Київська - В. Чорновола - Театральна.

Маршрутні таксі №19а, №29, №32 будуть рухатись по Хмельницькому шосе та Першотравневій.

На власному авто можна буде проїхати по Хмельницькому шосе,  вулицям Першотравневій, В. Чорновола,  Київській, Гоголя,  Червоних  Партизан, Свердлова.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам