Вінницькі та молдавські майстри перетворять звичайні хати на витвори мистецтва

Одним із найяскравіших літературно-мистецьких проектів сучасності можна сміливо назвати «Русалку Дністрову» - започаткований з ініціативи Вінницької обласної організації Національної спілки письменників, який охоплює не лише територію нашої Батьківщини, а й сусідню Молдову.

Стартував проект підчас свята Івана Купала на березі Дністра в селі Сербія Могилів-Подільського району за участю гостей з Молдови.

Не так давно районами Вінниці та Молдови було підписано угоду про співпрацю у рамках євро регіону «Дністер». Це перший крок у досягненні духовної та культурної взаємозгоди наших народів, яку також покликантй розвивати проект «Русалка Дністрова».

Цікавинкою даного проекту стане пленер за участю вінницьких та молдавських художників під назвою «Розписна хата». Свою майстерність художники зможуть проявити у селі Сліди  Могилів-Подільського району, де розписуватимуться хати місцевих жителів. Згодом ідентичне дійство відбудеться і та території Молдови.

Розписні хати на території України, в тому числі і Вінниччини, не є новинкою,це давній звичай, який завдяки майстрам пензля не стає історією, а є частиною сучасності. Жителі вінниччини самі зацікавлені в тому, щоб проект відбувся на їх території, адже це можливість культурно розвиватися та стати цікавим об’єктом для туристів. Не менш важливим є аспект міжнародної співпраці, економічного розвитку.