Вінниця проти мовного закону

ridna_movaСкандальний законопроект Колесніченка-Ківалова, який стосується засад мовної політики держави і надалі не є сприйнятий населенням України. Про це свідчать масові акції в таких містах, як Київ, Миколаїв, Харків, Одеса, Умань та інші. Вінниця, як регіон, також не відноситься до прихильників даного законопроекту.

Основні аспекти даного закону мають такий зміст: Законопроект про основи державної мовної політики встановлює, що державною мовою є українська мова. При цьому в законопроекті передбачається, що до регіональних мов або мов меншин України віднесені: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримотатарска, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька мови.

Згідно з законопроектом, до кожної з цих мов застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов і мов меншин, за умови, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10% і більше від чисельності населення.

Законопроект передбачає, що за рішенням місцевої ради, в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, може застосовуватися мова національних меншин, якщо регіональна мовна група складає менш 10% на відповідній території.

Згідно з джерелами, 26 липня о 10 годині ранку в вінницькому сквері Козицького розпочнеться акція «Помста за розкол країни». Активісти молодіжних громадських рухів та всі, хто погоджується з їхньою думкою мають намір обклеїти Вінницю листівками, в яких йтиметься про те «чому не можна голосувати» за нардепів-вінничан, які підтримали скандальний мовний законопроект Колесніченка-Ківалова. Їхньою зброєю будуть клей та скотч, оскільки транспаранти та прапори не дали бажаного результату в попередній акції протесту проти того ж скандального мовного законопроекту.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам