Американські вчені розробили окуляри, що допомагають дальтонікам розрізняти кольори. Дана в
ластивість була виявлена випадково, коли вчені розробляли спеціальні окуляри для хірургів.
Винахід, здатний поліпшити життя мільйонам дальтоніків, був зроблений американським професором Марком Чангізі (Mark Changizi). Технологія, розроблена доктором Марком Чангізі з американської компанії 2AI Labs, спочатку створювалася для інших цілей.
Його компанія O2Amp впродовж декількох років займалася розробкою і виробництвом спеціальних лікарських окулярів, що дозволяють краще бачити судини і рівень кисню в крові під шкірою при штучному освітленні, за рахунок особливого матеріалу лінз.
В кінці минулого року один з клієнтів повідомив Чангізі, що виявив не задокументовану властивість у одного з типів цих окулярів, Oxy-Iso: виявилося, що вони допомагають розрізняти різницю між червоним і зеленим кольором у дальтоніків. У новинці використовуються бузкові лінзи, які дозволяють розрізняти червоний і зелений кольори.
Лінзи Oxy-Iso допомагають тільки людям, що не здатні розпізнавати саме ці два кольори. Дальтонізм вражає до 8% чоловіків, але рідко зустрічається у жінок.
Однак окуляри, покращуючи сприйняття зеленого і червоного кольорів, ускладнюють сприйняття жовтого і синього.
Доктор Деніел Бір з Університету Сассекса, страждаючий дальтонізмом сказав:
-Я б не став носити їх весь час, але якщо б я пішов на художню або квіткову виставку, я б узяв їх з собою. Тоді вони б мені придалися.
Дальтонізм, колірна сліпота - спадкова, рідше придбана особливість зору людини, що виражається в нездатності розрізняти один або кілька кольорів.
Вартість таких окулярів складає 190 фунтів стерлінгів (2400 гривень).
Названа на честь Джона Дальтона, який вперше описав один з видів колірної сліпоти на підставі власних відчуттів в 1794 році.
Дальтон не розрізняв червоний колір, але не знав про свою колірної сліпоти до 26 років. У нього були три брати і сестра, і двоє з братів страждали колірною сліпотою на червоний колір.
Дальтон докладно описав свій сімейний дефект зору в невеликій книзі. Завдяки його публікації і з'явилося слово «дальтонізм», яке на довгі роки стало синонімом не тільки описаної їм аномалії зору в червоній області спектру, але і будь-якого порушення колірного зору.