Винахід, який полегшить життя всім дальтонікам!

Американські вчені розробили окуляри, що допомагають дальтонікам розрізняти кольори. Дана вglazластивість була виявлена випадково, коли вчені розробляли спеціальні окуляри для хірургів.
Винахід, здатний поліпшити життя мільйонам дальтоніків, був зроблений американським професором Марком Чангізі (Mark Changizi). Технологія, розроблена доктором Марком Чангізі з американської компанії 2AI Labs, спочатку створювалася для інших цілей.
Його компанія O2Amp впродовж декількох років займалася розробкою і виробництвом спеціальних лікарських окулярів, що дозволяють краще бачити судини і рівень кисню в крові під шкірою при штучному освітленні, за рахунок особливого матеріалу лінз.
В кінці минулого року один з клієнтів повідомив Чангізі, що виявив не задокументовану властивість у одного з типів цих окулярів, Oxy-Iso: виявилося, що вони допомагають розрізняти різницю між червоним і зеленим кольором у дальтоніків. У новинці використовуються бузкові лінзи, які дозволяють розрізняти червоний і зелений кольори.
Лінзи Oxy-Iso допомагають тільки людям, що не здатні розпізнавати саме ці два кольори. Дальтонізм вражає до 8% чоловіків, але рідко зустрічається у жінок.
Однак окуляри, покращуючи сприйняття зеленого і червоного кольорів, ускладнюють сприйняття жовтого і синього.
Доктор Деніел Бір з Університету Сассекса, страждаючий дальтонізмом сказав:
-Я б не став носити їх весь час, але якщо б я пішов на художню або квіткову виставку, я б узяв їх з собою. Тоді вони б мені придалися.
Дальтонізм, колірна сліпота - спадкова, рідше придбана особливість зору людини, що виражається в нездатності розрізняти один або кілька кольорів.
Вартість таких окулярів складає 190 фунтів стерлінгів (2400 гривень).
Названа на честь Джона Дальтона, який вперше описав один з видів колірної сліпоти на підставі власних відчуттів в 1794 році.
Дальтон не розрізняв червоний колір, але не знав про свою колірної сліпоти до 26 років. У нього були три брати і сестра, і двоє з братів страждали колірною сліпотою на червоний колір.
Дальтон докладно описав свій сімейний дефект зору в невеликій книзі. Завдяки його публікації і з'явилося слово «дальтонізм», яке на довгі роки стало синонімом не тільки описаної їм аномалії зору в червоній області спектру, але і будь-якого порушення колірного зору.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам