Коли на Вінничині катастрофічно не вистачає карет швидкої допомоги,
негоже машинам стояти на « задньому дворі ». З цієї причини активісти Євромайдана зайшли на територію ЗАТ «Вінницький лікеро-горілчаний завод« Сотка » , що по вулиці Нансена і виявивши на його території шість новеньких автомобілів , пристосованих для надання невідкладної допомоги , вирішили «прискорити» процес їх передачі територіальним громадам області.
Відомо, що «швидкі» нібито конфісковані у Григорія Калетника. На автомобілях дійсно написано: «З любов’ю до батьківської землі, Григорій Калетник». Але звідки ці автомобілі взяті було невідомо.
Близько 15 години 28 лютого до сотні молодих вінничан без дозволу адміністрації підприємства зайшли на територію , де за їх інформацією стоять новенькі «швидкі » компанії « Пежо ».
«Завдяки розвідці Майдану нам відомо , що цей завод належить Григорію Калетніку, народному депутату , - розповідає активіст Самооборони » Сергій Сікорський.
- Ми дізналися , що на цьому підприємстві чомусь знаходяться « швидкі допомоги » , на яких написано , що це благодійна допомога фонду «Батьківська земля » (його заснувала нардеп Оксана Калетник ) . Ці автомобілі тут стоять більше двох років. Їх спеціально готували для передвиборної кампанії 2015 року. Однозначно вони тут знаходяться незаконно ».
« Народні дружини вирішили евакуювати їх на Майдан , - уточнює активіст Самооборони Віталій. - Запропонували керівництву заводу дати нам ключі , щоб відігнати машини в центр міста , а потім викликати представників влади , начальника обласної міліції і спільно з громадою вирішувати , яким чином передати їх станції швидкої допомоги. Вони відмовилися дати ключі , тому викликали евакуатори ».
Наскільки відомо, начальник УМВС України у Вінницькій області Олег Школьний намагався вирішити ситуацію. Активісти стверджують , що до нього звернувся Г. Калетник з проханням залишити мікроавтобуси на заводській території до 1 березня, коли у Вінницю прибуде представник парламентарія і привезе ключі від «швидких» , але майданівці не погодилися залишати машини ні за яких умов . До речі , варто відзначити , що безпосередньо в заводські корпуси майданівці не заходили . За словами С. Сікорського , ні завод , ні магазин не працювали , тому їх візит жодним чином не порушив функціонування підприємства .
На жаль , директор заводу Тетяна Бездітна відмовилася коментувати ситуацію зі « швидкими » , як втім , і решті автопарком. Справа в тому , що майданівці впевнені , що на території підприємства знаходилися також інші «чужі» машини.
« Крім мікроавтобусів , в чотирьох ангарах стояли два« Мерседеса » і 5-6 джипів без номерів. Ми припускаємо , що ці машини незаконно завезені були в Україну . На даний момент їх немає , ймовірно , встигли вивезти » , - припускає Сергій Сікорський.
Прес -служба Народного депутата України прокоментувала ситуацію з «швидкими допомогами», які були доставлені на вінницький євромайдан.
Як говориться в повідомленні «швидкі допомоги» були куплені у 2012 року з благодійного фонду Калетника та передані районам Вінницької області. Наприкінці 2013 року вони були привезені у Вінницю для проведення технічного огляду і ремонту медичного обладнання. Згідно графіку вони мають протягом декількох днів бути повернені назад до районів для рятування життя вінниччан. Як наразі відбудеться процес повернення «швидких» до районів не зрозуміло.