У Вінниці за проїзд передаватимуть більше

kopiykiЗ наступного місяця проїзд у електротранспорті міста Вінниця коштуватиме 1,50 грн., а в муніципальних автобусах - 1,75 грн. Нововведення було затверджене виконавчим комітетом міської ради на повторне клопотання трамвайно-тролейбусного управління (ТТУ) щодо впровадження нових тарифів на проїзд у муніципальному транспорті нашого міста.
Питання про підвищення тарифів на проїзд у пасажирському транспорті знову було підняте на засіданні виконкому міської ради. Начальник КП «ТТУ» Микола Форманюк підкреслив, що наразі економічна ситуація в країні кардинально не змінилась, тому відтягувати далі прийняття цього рішення не можна.
- Електроенергія та паливо дорожчає, як і матеріали й запчастини, - повідомив керівник підприємства. – Розумію, що це досить непросте рішення, але якщо зараз його не впровадити – підприємство не зможе далі розвиватися та покращувати якість надання послуг пасажирам.
Керівник ТТУ також наголосив, що для такого підняття тарифів є вагомі економічні причини. На сьогодні для покриття витрат підприємства на перевезення одного пасажира проїзд у транспорті повинен був би становити 1,90 грн. Як відомо, у нинішній тариф, що був затверджений ще в 2011 році, була включена мінімальна зарплата у сумі 963 грн. За період до 2013 року вона зросла на 14%, і, відповідно, ціна на електроенергію також зросла на 15,2%. Всі інші складові тарифу у середньому зросли до 20%.
Микола Форманюк запевняє, що його підприємство працюватиме у напрямку покращення та забезпечення ефективності надання послуг пасажироперевезнь. Він додав, що ТТУ наразі власними силами будує мийно-прибиральний комплекс для трамваїв. Також у поточному році підприємство планує облаштувати розворотнє кільце тролейбусів на Сабаровському шосе, що в районі «Електромережі». Це, в свою чергу, дасть можливість здійснювати пасажирські перевезення до Аграрного університету та дозволить відновлювати рух по вулиці Келецькій та Свердловському масиву у разі виникнення непередбачуваних ситуацій.
- Також ми хочемо здійснити ремонт найпроблемніших ділянок трамвайних колій та контактної мережі, завершити будівництво тягової підстанції в тролейбусному депо, але для цього нам потрібні фінансові основи, - додав Форманюк.
Володимир Гройсман, міський голова, який раніше виступав проти підняття тарифів на проїзд, погоджується з цією вимушеною ситуацією.
- Об’єктивно ми бачимо, що ціна запчастин зросла, мінімальна заробітна плата також піднялася, до того ж держава не відшкодовує у повному обсязі перевезення пільгових категорій населення, - зауважив Гройсман. - Щороку підприємство недоотримує від держави 70% компенсації за послуги по проїзду пільгових категорій населення. Тому з нашого боку це непросте, але вимушене рішення.
У підсумку, за результатами засідання виконкому було вирішено, що з 1 травня проїзд у трамваях та тролейбусах коштуватиме 1,50 грн., у муніципальних автобусах – 1,75 грн. Відповідно до нових тарифів зміниться і вартість проїзних квитків.
До речі:
У 2011 році тариф на проїзд в міському електротранспорті до 1,50 грн. підвищили 6 міст України, у 2012 році – ще 3, у 2013 році планують підняти тариф ще 4 міста України - Луганськ, Черкаси, Чернігів та Рівне. Що стосується автоперевезень, то місто Суми запровадило тариф на перевезення пасажирів міськими автобусами в розмірі 2,00 грн. ще у 2009 році. У 2011-2012 роках тариф на проїзд автобусом до 1,75 грн. підвищили Житомир, Чернігів, Чернівці та Хмельницький, у той же самий час в Одесі та Черкасах встановлено тариф в розмірі 2,50 грн. У 2013 році планують підняти тариф також Рівне до 2,00 грн. та Чернігів – до 2,25 грн.