Сучасна література негативно впливає на психіку?

neoСучасні книги стали значно менш емоційними, ніж ті видання, що виходили сто років тому. А ось параноїдальності в них помітно додалося, як з'ясували дослідники.
Вчені з Університету Брістоля вирішили порівняти сучасну літературу з тією, що видавалася на початку минулого століття. Виявилося, що в нинішніх книгах на 14% менше емоційності - в них рідше зустрічаються такі слова, які безпосередньо впливають на настрій. Причому під емоційністю мається на увазі не тільки стан щастя, але й інші емоції, що народжуються у людини після прочитання, включаючи гнів, відразу, страх, сум і подив.
Вчені шукали цих чинників настрою слова більш ніж в п'ятьох мільйонах книг, виданих з 1900 по 2000 роки. І в літературі початку 20-го століття їх виявилося на 14% більше, ніж у виданнях кінця століття. Якщо перейти до цифр, то в звичайній середній книжці 1900 містилося 1000 емоційних слів, а в книжках 2000 року всього 877.
Причому новітня історія літератури демонструє два "радісних" піка з переважанням в книгах позитивних емоцій - після Першої світової війни і в 1960-і роки. Надалі література починала ставати все менш радісною. До кінця 20-го століття емоційності в книгах стало менше, так що читання рідше впливало на наш настрій.
Зате додалося параноїдальності, як вважають дослідники. Так що багато сучасних книги можуть посилити різного роду психічні відхилення у не зовсім здорових людей. І судячи зі статистики психіатричних захворювань, вчені з Англії недалекі від істини.