Справу побиття лікарів швидкої віддали до суду

Розслідування інциденту в будинку родини ромів, після якого медики бригади швидкої допомоги заявили про побиття, закінчили. Матеріали карної справи віддали до суду з кваліфікацією – «хуліганство». Медики задоволені слідством, в процесі якого циган написав явку з повинною

Бійка бригади швидкої допомоги на виклику з пацієнтом ромської національності та його родичами могла закінчитися справою про нанесення тілесних ушкоджень. Але травми експерт оцінив, як легкі. І хоча синці та гулі отримали медики не в громадському місці, а на приватній території, порушили справу про хуліганство.

- Після того, як про наш випадок написала ваша газета, приїхало телебачення. В сюжеті якийсь майор міліції сказав, що ще треба розібратися, які то лікарі, бо цигани п'яні не були. Після такого у мене руки опустилися, - каже 50-річна Олена Мельник, яка після виклику 17 квітня довго носила синець під оком. – Думала, зараз почнеться - будуть шукати винних не там, де треба. Але слідчий, якому передали цю справу, сумлінно, з толком розібрався, і вину свою цигани визнали.

Почалося все і сигаретного диму

Про побиття медиків швидкої на виклику «20 хвилин» писала у №45 від 20.04.2012, коли ще проводили дослідчу перевірку. Розповідали і версію події другої сторони – сім'ї ромської національності. Тоді вже порушили карну справу.

Нагадаємо, що швидку викликали до Артура Бабенка, який порізався пляшкою. Він не приховував, що тоді посварився з родичами, був нетверезим і курив, коли фельдшер бинтував йому руку. В обличчя останньому він видихнув дим. Пацієнт говорить, що ненароком так вийшло. Фельдшер – що демонстративно.

- Я промиваю і перев'язую, а він каже: «Зробиш мені боляче, то ми тебе зараз бити будемо. Тільки спробуй!» Таке зневажливе ставлення було, нахабне, - розповідав фельдшер Артем Циба, якого потім натовкли по голові. - Було троє чоловіків і жінки. Юрбою всі накинулися на мене. Я не встигав прикриватися.

- Якби фельдшер мені по-нормальному сказав, щоб я кинув сигарету, то б питань не було, - каже пацієнт Артур Бабенко. – А до мене приказним тоном, а потім ударив в лице: «Ти що, не поняв?!» Як на таке можна стриматися? Врачиха та підскакувала, і вона теж взяла. Не знаю, від кого, але їй дісталося...

У штовханині, коли за Артура чи то вступилися родичі, чи почали розбороняти його з фельдшером, лікарку пхнули. 50-річна жінка впала головою об тумбочку. Отримала забій на лобі і синець на все око.

Порадили писати явку з повинною

Далі був виклик міліції медиками. Обидві сторони давали пояснення у райвідділі на Ленінградській, і отримали направлення до експертів з травмами.

Перші свідчення сім'ї ромів були протилежні тим, що вони написали згодом. Спочатку наполягали, що фельдшер злий був і перший підняв руку. Як аргумент правоти наводили, що треба бути дурнями, аби в себе вдома бити викликаних медиків.

Але потім Артур Бабенко написав явку з повинною. Як сказала його дружина, так їм порадили зробити, щоб пом'якшити вину. Мовляв, все одно відповідати доведеться, вони ж бо цигани. А так, може, отримають менше.

Тепер 30-річному батькові малих дітей загрожує до п'яти років обмеження волі або до чотирьох років позбавлення волі. Він від своїх слів, сказаних в редакції, не відмовляється, але говорити більше нічого не хоче. Ймовірно, розраховує на статтю 46 Кримінального кодексу України: «Особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду».

Чекають показового рішення суду

Суду передали матеріали справи про злочин, скоєний групою осіб, 18 червня. Роми стануть підсудними за хуліганство... у себе вдома. Як роз'яснює Кримінальний кодекс України, хуліганство – це грубе порушення громадського порядку з мотивами явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Травми потерпілих по справі медиків Олени Мельник і Артема Циби експерт назвав легкими. А кримінально карні тілесні ушкодження – середньої важкості чи тяжкі.

Далі вже суду розбиратися у травмах, обставинах їх отримання і мірі покарання. А доти обидві сторони кажуть, що готові до примирення.

- Я не наполягаю на тому, щоб їх садили, - каже Олена Мельник. – Але покарати якось треба, щоб була повага до медичний працівників, взагалі до людей, які допомагають іншим.

Що суд прийме показове рішення, розраховує головний лікар Вінницької міської станції швидкої допомоги Олександр Шиш.

- Прикро, що деякі громадяни грубо, брутально ставляться до медичних працівників, в тому числі до працівників швидкої медичної допомоги. І добре, що правоохоронні органи довели до офіційного завершення цю справу, - каже він. - Надіюся, що суддя винесе рішення, яка застереже недобросовісних вінничан від подібних вчинків.

Машини швидкої матимуть тривожні кнопки

Для захисту медичних працівників від нападів, до кінця року мають обладнати тривожними кнопками машини швидкої допомоги. Таке передбачили у програмі реформування системи екстреної медичної допомоги. Вінницька область – у пілотному проекті.

Діючим національним стандартом передбачена наявність тривожної кнопки в салоні, - кажуть у Мінздраві. Кнопку з машини швидкої підключать до диспетчера і з'єднають з правоохоронними органами, щоб миттєво присилали наряд на допомогу медичним працівникам.

- Про тривожні кнопки не чув, але є програма, яка називається «Вчасна допомога». Вона передбачає обладнати машини швидкої GPS-датчиками і навігацією, - каже головний лікар Вінницької міської станції швидкої допомоги Олександр Шиш. – Це дозволить більш ефективно використовувати транспорт. Всі організаційні питання вирішуються на рівні області.

- У цьому немає нічого неординарного, - каже про обладнання машин швидкої GPS-навігацією головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза. – Усе це є в розвинених країнах і вже працює в Києві, Харкові та Львові.

GPS-датчики дають змогу диспетчеру бачити на своєму моніторі всі машини швидкої допомоги і, у випадку виникнення надзвичайної ситуації, вжити заходів.

Як говорить Анатолій Пірникоза, план удосконалення служби медичної допомоги на цей рік, який і передбачає оснащення GPS-навігацією автомобілі швидкої, затверджений.

- Усе залежить від надходження коштів, передбачених на цю програму, - каже він і називає суму в 8,5 мільйона гривень. – Як тільки надійдуть кошти, згідно зі складеним графіком, закупимо апаратуру. Проведемо тендер за прискореною програмою – за 45-47 днів. Це має відбутися до кінця року.

Сьогодні в області, за даними центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, є до 120 автомобілів швидкої допомоги. Це УАЗи, яким по 10-15 років, і «Рено» та «Форди». Чекають й обіцяних 40 сучасних машин для бригад швидкої допомоги. Як каже Анатолій Пірникоза, стільки пообіцяли цього року дати Вінницькій області нових автомобілів.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам