Смертельний вирок - реалії сьогодення

sudНижня палата парламенту Індії схвалила законопроект, що посилює покарання для насильників аж до страти - тепер документ відправляється у верхню палату, повідомляє «Бі-бі-сі».
До вищої міри покарання, яка вкрай рідко застосовується в Індії, будуть засуджувати тих насильників, чиї жертви загинули в результаті їх дій чи впали у вегетативний стан.
Крім того, закон посилює покарання за переслідування, домагання і нападу з використанням кислоти.
Дебати відбулися у вівторок і тривали сім годин. У той же час відзначається, що порівняно небагато депутатів прийшли на слухання, незважаючи на зроблені раніше заяви представників деяких партій про те, що вони, в що б те не стало, мають намір домогтися внесення відповідних поправок в кримінальне законодавство. У числі інших, на засіданні була відсутня лідер Індійського національного конгресу Соня Ганді і деякі міністри.
Документ був внесений урядом до парламенту в лютому. Три місяці в тому в столиці Індії Делі була згвалтована 23-річна студентка, яка пізніше померла від отриманих травм. Цей випадок спричинив масові протести та акції з вимогою захистити жінок, десятки яких стають жертвами гвалтівників кожен день, і посилити покарання для злочинців. У минулий понеділок один з підозрюваних у цій справі був знайдений мертвим у в'язниці.