Що чекає на Україну в найблищі 50 років? прогноз спеціалістів

ukraineЧерез 50 років Україна може перетворитися на тропічну країну.
Так вважає директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда. Він поділився подробицями:
«Тенденція потепління зберігається. Якщо протягом найближчих 50 років вона буде йти нинішніми темпами, територія України може перетворитися на тропічну країну. Природно, наші галузі економіки, в першу чергу, сільське господарство, енергетика і транспорт, повинні адаптуватися до цих змін. Тому якщо не почати цей процес сьогодні, то через 50 років ми можемо зіткнутися з величезними проблемами », - сказав Кульбіда
Як повідомив Микола Іванович , за останні 20-25 років середня річна температура в Україні істотно піднялася. Приблизно, на 2 ºϹ влітку і взимку температура повітря стала вищою, в перехідні сезони ця тенденція виражена менше. «Інша справа, наскільки воно (потепління) буде тривалим», - зазначив синоптик.
За оцінкою міжурядової групи експертів зі зміни клімату, яка працює при ООН, у найближчі 50-100 років призупинення процесів глобального потепління очікувати не слід. МиколатКульбіда додав: «Правда, наслідки цього різні вчені оцінюють по-різному. Наприклад, є думка, що глобальне потепління призводить до танення льодовиків, що приводить до охолоджування води Світового океану, а це вже викликає подальше похолодання ».
На питання, чого можна очікувати жителям України від процесів глобального потепління найближчим часом, Кульбіда зазначив, що «через 20-30 років у нас лише зрідка може випадати сніг».
Він також зазначив, що в передмістях Києва, ймовірно, скоро можна буде висаджувати садові культури, які зараз ростуть на півночі Миколаївської та Кіровоградської областей. «Років 40 тому у нас в Україні в північних регіонах не можна було отримати, наприклад, нормальної якості зерно кукурудзи ... через нестачу тепла. Сьогодні на всій території України, включаючи крайні північні точки, можна вирощувати кукурудзу на зерно як насіннєвий матеріал. Це говорить про те, що у нас забезпеченість теплом зростає. Крім того, культивування рису однозначно буде просуватися далі на північ. В Україні збір цієї культури буде рости з кожним роком. Якщо ж ви сподіваєтеся, що у нас будуть рости банани - то це питання більш далекого майбутнього », - сказав Кульбіда.
За його словами, глобальне потепління не стане причиною затоплення великих просторів водами Світового океану і Україні це не загрожує. «У найближчі 50 років можливий підйом рівня моря десь до 50-60 см. Для територій низинних, які розташовані поряд з морем, або острівних держав це справді становить загрозу. Для України це не буде характерним ... Цей процес надзвичайно повільний і майже непомітний », - зазначив він.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам