Радість студентів - стипендія зросте!

grivnyaВлада нарешті вирішила проблему зі стипендіями для студентів. Нагадаємо, що Кабмін ухвалив рішення з початку навчального року підвищити базові стипендії до 730 гривень тим, хто навчається у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації (університети, інститути). Як і раніше, підвищена стипендія буде більше на 60 грн, тобто відмінники отримуватимуть 790 грн. Для студентів ВНЗ I-II рівня, а це технікуми, училища та коледжі, підвищили з 400 до 550 гривень, а в професійно-технічних навчальних закладах - з 200 грн до 275.
Таке рішення угамувало скандал, що назрівав після постанови, яку прийняли в червні, коли була скасована індексація стипендій. А це означало, що студенти втратили індексовану надбавку і, наприклад, студенти в університетах та інститутах замість 724-800 грн отримували б всього 530. Тоді було вирішено просто підняти рівень базової стипендії. Хоча у Міносвіти запевняють, що це був не вимушений, а запланований крок після скасування індексації.
Однак є шанс, що студентські стипендії можуть ще більше «підрости», але вже з 2013-го. Кабмін затвердив чергову редакцію законопроекту про вищу освіту, в якому пропонується встановити стипендії на рівні прожиткового мінімуму, і тоді учні будуть отримувати 1060 грн.
«Правда, поки залишилося відкритим питання, чи повинна стипендія в навчальних закладах I-II рівня акредитації також бути прирівняної до прожиткового мінімуму. Законопроект далі будуть розглядати вже у Верховній Раді, і тоді цей пункт врегулюють », - розповів заступник міністра МОН Євген Сулима.
До речі, у ВР вважають, що прийняття законопроекту не будуть відтягувати. «У нього є всі шанси бути прийнятим вже на початку вересня, - говорить нам регіонал Михайло Чечетов. - Всі найскладніші і суперечливі питання проекту вже вирішили і погодили ».
Нагадаємо, крім питань про стипендії, закон пропонує прирівняти наші освітньо-кваліфікаційні рівні до європейських, тобто залишаться рівні «молодший спеціаліст», «бакалавр», «магістр», а приберуть «фахівця». Також пропонують, щоб вузи видавали не тільки держдипломи, але і власні, з'являться нові приводи для відрахування студентів (плагіат, порушення статуту вузу) та інші.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам