Причини аномальної погоди: висновки вчених

voditel zimaВідповідь на питання, чому в Північній півкулі останнім часом спостерігається то аномальна спека, то аномальний холод, американські вчені закликають шукати в процесах, що відбуваються в Арктиці
Американські дослідники розповіли на прес-конференції, що саме потепління в Арктиці веде до крайніх, "аномальних" погодних явищ, які потім "затримуються" в середніх широтах Північної півкулі. Мова йде про сильні снігопади, зливи, спеку і т.д.
"За іронією долі відступ льодів в Арктиці пов'язаний як з холодною погодою в середніх широтах взимку, так і з аномально гарячим літом", - розповів Стівен Ваврус, старший науковий співробітник інституту екологічних досліджень Нельсона при університеті Вісконсона.
За його словами, танення морського льоду в останні десятиліття дозволило арктичним водам поглинати більше тепла і енергії сонця, яка, в свою чергу, нагріває атмосферу над водою. Цей нагрів впливає на атмосферний тиск, а точніше, створює різницю в тиску. Після чого група дуже сильних вітрів, які дмуть із заходу на схід, створюють потужний повітряний потік, який в свою чергу приводить у рух океанські течії.
"Це істотно допомагає охолоджувати землю в зимовий час, і ми отримуємо сніг і більш екстремальний холод", - зазначив учений.
Арктичний морський лід також називають кондиціонером планети через його вплив на глобальне потепління.
У минулому році, за даними вчених, товщина арктичних льодів досягла найнижчого рівня за час їх відстеження з супутників. І танення льодів відбувається швидше, ніж передбачали будь-які моделі. Тепер, за словами деяких експертів, Арктика може майже повністю звільнитися від льоду до літа 2020 року. "Ми просто зараз переходимо в новий стан в Арктиці", - зазначив Девід Титла, директор з операцій в Національній океанічної й атмосферної адміністрації США .

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам