Представники з ООН та МОМ зацікавилися кримськими переселенцями, які живуть на Вінниччині

Наскільки готова Вінниччина до прийому переселенців з Криму,vinnitcya як налагоджена координація дій в органах місцевої влади та які проблеми виникають у процесі прийому біженців на території регіону – відповіді на ці питання представники Міжнародної організації з міграції та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні дізнавалися 26 березня під час офіційної зустрічі з головою обласної державної адміністрації Анатолієм Олійником.
Інформуючи про заходи, які вживаються обласною владою спільно з активістами для вирішення проблем переселенців, керівник Вінниччини відзначив, що першими в інформаційному просторі на проблеми кримських біженців відгукнулися представники громадськості, а вже за 2-3 дні своє плече підставила й офіційна влада.
«Ми провели детальне обговорення усіх актуальних на той період питань, створили робочу групу на чолі із заступником голови облдержадміністрації і в рамках цієї групи відпрацювали формат зустрічі переселенців, перші з яких прибули вже 5 березня», - повідомив Анатолій Олійник.
Вже 13 березня, зауважив голова облдержадміністрації, робочу групу було розширено, і нині вона працює за участі представників департаментів та управлінь регіону, дотичних до вирішення соціальних та побутових проблем.
«Нам вдалося нормалізувати все, що пов’язано з прийомом та забезпеченням тимчасового перебування кримського населення на території області. Ще на початку цієї роботи ми домовилися, що маємо бути готові до можливого розширення потоку переселенців і тих людей, які потребують захисту і підтримки у цій непростій життєвій ситуації, – зазначив очільник області. – На сьогодні функціонує пункт прийому переселенців, де працюють фахівці міграційної служби, медики, представники громадськості. Після першого спілкування з людьми, які прибувають на Вінниччину, їх розселяють до «Подільського Артеку», в центр «Поділля» та інші заклади. Крім того, ми узагальнюємо інформацію і в розрізі районів області щодо установ, в яких можна розмістити біженців».
Анатолій Олійник також повідомив, що на сьогодні число кримчан, яких прийняла Вінниччина, становить 368 осіб, в тому числі 325 кримських татар. Серед них: 107 дітей дошкільного віку, 40 школярів. А серед жінок наразі 8 вагітних. До слова, нещодавно мешканка Криму в одному з вінницьких пологових будинків народила дівчинку.
Заслухавши інформацію регіонального очільника, учасники зустрічі обговорили низку проблемних питань щодо прийому та розміщення переселенців, вирішення яких перебуває у компетенції центральних органів влади.