“Одна мова – одна нація!” – скандували вінничани перед мерією

Кілька десятків вінничан вийшли сьогодні вранці на акцію протесту під стіни мерії. З гаслами “Владу геть!”, “Одна мова – одна нація!” та з плакатами “Партія регіонів – вороги та русифікатори України” і “Одна мова – одна нація – це Україна”, вінничани протестували проти прийнятого парламентом мовного закону.

Акція, організована “Свободою” та “Батьківщиною” проходила перед початком чергової сесії з тим, аби депутати міста підтримали звернення до Президента ветувати спірний закон.

- Ми учора тільки повернулись з Києва, де міліція намагалась забрати людей від Українського дому, - каже голова міської організації “Свобода” Володимир Базелюк. – Але там, в штабі захисту української мови, разом з іншими, ще залишилось 20 наших вінничан. Всього в Києві було близько сотні людей. Сьогоднішньою акцією біля мерії – ми, з одного боку, хочемо показати вінничанам, що українську мову потрібно захищати знизу – з міст, містечок, сіл. З іншого боку, ми хочемо щоб міська рада показала свою сутність, показала, що вона за українську мову, і за українську державу, і не буде прислужувати сьогоднішньому владному режиму.

На минулій сесії депутати міськради проголосували за звернення до Верховної ради та Президента з тим, аби відстрочити розгляд законопроекту на рік. Але на початку цього тижня закон про мови прийнятий в цілому парламентом в другому читанні. Після чого голова Верховної ради Володимир Литвин сказав, що подає у відставку, але народні обранці його відставки не включили в порядок денний і закривши п’ятничну сесію, пішли на канікули. Тим часом ще з понеділка під стінами Українського дому розгорнувся “табір” в підтримку української мови, а шестеро нардепів оголосили голодування.

За українську мову голодує і вінничанин Леонід Бровченко, на вінницьку акцію протесту до мерії він прийшов з білою пов’язкою на голові “я голодую за мову”.
- Я, хоч і член партії “Свобода”, але оголосив голодування від себе особисто, а рішення, щодо голодування всієї партії має бути прийняте в Києві, - каже він. – Оголосивши безстрокове голодування, я уже кілька днів нічого не їм, а лише п’ю воду. Я голодую за українську мову - за мову, якою розмовляла вся Русь. А усе це “акаюче ”мовлення, воно появилось лише коли прийшла татаро-монгольська орда. Але росіян я поважаю і хочу, щоб і вони поважали нас. А українська – не японська – її можна вивчити.

Безпосередньо на сесії  звернення депутата Володимира Базелюка в порядок денний не потрапило.
- За процедурою, перед тим як рішення має включатись в перелік денний – має бути його проект. У вас є проект рішення?, - зауважив міський голова Володимир Гройсман.

- Ні, ми не встигли його підготувати, бо тільки повернулись з Києва, - сказав Володимир Базелюк.
Разом з тим, уже після сесії міський голова повідомив, що його позиція з приводу мовного питання з часів попередньої сесії не змінилась. Тоді він говорив, що в Україні має бути єдине державна мова – українська. Але міська рада однаково відповідає на усі звернення, якою б мовою вони небули.

Сьогодні мер ще додав, що навіть з прийняттям мовного закону  у Вінниці нічого не зміниться. Змінювати положення української мови у місті тут ніхто не збирається.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам