Nemiroff знищують, щоб розчистити шлях для імпорту російського аналога

IMG 4762Внутрішній політичний колапс і військова загроза єдності та незалежності України з боку Росії стали благодатним підґрунтям для переділу власності в стилі 90-х. Відео збройного штурму заводу Nemiroff 19-го березня в мережі Інтернет і на ТБ шокувало всю Україну. Такого цинічного захоплення приватної власності в нашій країні ще не було.

З офіційних джерел відомо, що 19 березня міноритарні акціонери Nemiroff Яків Грібов (20% акцій) і Анатолій Кіпіш (17,48%), задля витіснення з бізнесу сім'ї Глусь (25,04%) за допомогою трьох сотень "тітушок" штурмували завод компанії в м. Немирів Вінницької обл. Найняті Грібовим і Кіпішем бойовики були озброєні відповідно духові часу - під час штурму застосовували зброю, світлошумові гранати і слізогінний газ.

 

 Вони знесли паркан і вторглися на територію підприємства, розгромили адміністративний корпус. Кілька людей охорони заводу не могли утримати натиск , а співробітники міліції, що прибули заздалегідь на місце подій, пасивно спостерігали за захопленням приватної власності людьми в масках. І не намагалися захистити навіть місцевих журналістів, у яких відбирали й били апаратуру. Ще б пак: з журналістами розбирався замовник штурму - Анатолій Кіпіш. Він побив головного редактора Інтернет-видання Вінниця.ІНФО і знищив камеру з компроментуючим відео.

Співробітники заводу, що пережили захоплення підприємства "братками" Грібова й Кіпіша в 2011 р., кажуть, що не очікували такого масштабу військових дій. Хоча чутки про підготовку штурму ходили по Немирову після того, як Грібов і Кіпіш організували напад на місцевого держреєстратора Олега Чухна. Бо той через відсутність законних підстав відмовлявся вносити до держреєстру юриста Кіпіша - Юрія Сорочинського. Чухно погрожували і протягом дня силою утримували в приміщенні, вимагаючи внести незаконні зміни до держреєстру всупереч існуючій забороні Господарського суду м.Києва від 4 березня 2014 року (копія Ухвали Господарського суду м.Києва додається).

Внаслідок його відмови був привезений держреєстратор з Вінниці, який замість інформації про легітимного гендиректора ДП "УГК"Nemiroff" Алли Глусь вніс Сорочинського, що представляє інтереси Анатолія Кіпіша. Проте вже 13 березня 2014, Окружний адміністративний суд м. Києва виніс Ухвалу, яка зупинила реєстраційні дії від 12 березня 2014 року. Таким чином, останні зміни записів , а також внесення кишенькових директорів в єдиний держреєстр зупинені (копія Ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 березня 2014 додається). По цій справі генпрокуратура вже почала розслідування.

Недивно, що Грібов і Кіпіш холоднокровно спостерігали, як знищується актив компанії, де вони є співвласниками. Підприємство і його потужності їм навряд чи знадобляться. Тому бійцям була дана команда максимально зруйнувати підприємство під час штурму.

Близько року тому всупереч забезпечувальним заходам європейських судів Грібов і Кіпіш налагодили розлив горілки Nemiroff в РФ і почали поставляти її в Україну. Через півроку, коли постачання російського аналога Nemiroff в Україні досягло критичного об'єму, а план продажів був провалений (їх імпортер "ЛВН Трейдинг" продемонстрував фінансовий мінус в 250 млн грн), тоді й було прийнято рішення знищити українське виробництво. Український оригінальний Nemiroff їм заважав. По-перше - якісний, по-друге - виготовлений на основі оригінальних рецептур. А те, що край важливе для міста підприємство зупинилося, що без роботи залишилося майже півтори тисячі немирівчан, що найбільший донор бюджету простоює, їх не турбує. Вони розчищають шлях для російського імпорту будь-якими способами, в тому числі і розігруючи політичну карту.

Тепер, як і за минулої рейдерської атаки, Грібов заявляє в необхідності ремонту для відновлення роботи підприємства, проведенні аудиту і т.д. з метою утримання підприємства в неробочому стані максимально довгий період . При цьому не маючи на те жодних правових підстав.

Підтасовуючи факти, міноритарії, що об'єдналися, взялися вибудовувати імідж засновника компанії Nemiroff Степана Глусь як креатури "Партії регіонів" і колишнього режиму. Точно за таким же сценарієм вони організували рейдерську атаку в 2011 році з представниками влади Януковича. Але виявилося, що з політичної пам'яті новій владі не стерлася аналогічна афера Грібова трирічної давності , коли той направляв депутатам "Партії регіонів" звернення, мовляв , Глусь фінансував роботу опозиційної тоді партії "Батьківщина". Після чого депутатські групи Партії регіонів направили звернення президентові Януковичу, прем'єр-міністру Азарову , а також до правоохоронних органів. І вже в короткий термін компанія і засновник Глусь зіткнулися з жорстким тиском на всіх рівнях урядової вертикалі і повним свавіллям у судах. Робота українського підприємства багаторазово блокувалася, незважаючи на сотні мільйонів недоотримань бюджету.

Зараз, намагаючись обернути на свою користь нові політичні обставини, Грібов і Кіпіш заграють з новою владою, щоб звести наклеп на засновника компанії. Точно така ж рейдерська схема була застосована до Nemiroff в 2011 році , але компанія вижила. Зараз реалізація плану по знищенню компанії покликана забезпечити масштабну експансію російського аналога горілки Nemiroff в Україні.

У свою чергу, ДП "УГК "Nemiroff" заявляє, що звільняти підприємство за допомогою силового сценарію не буде. Відстоювати законні права планує виключно правовими методами. Представники ДП "УГК "Nemiroff" вже подали заяви до правоохоронних органів та Антикорупційного комітету, генпрокуратурою розпочато розслідування.

Підприємство залишається захопленим і заблокованим бандитами, а легітимне керівництво очікує швидкої реакції правоохоронних органів для повернення ситуації в законне русло й відновлення роботи підприємства.