Некуряща Україна

40Уже вступив в силу Закон України щодо будь-якої реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Даний закон дійсно глобально підходить до вирішення проблеми куріння, яке дійсно губить тисячі життів та ще й не дає можливості людям, які не палять дихати чистим повітрям, перетворюючи їх в пасивних курців. Заборонено не лише рекламу, спонсорство та стимулювання продажу сигарет, тепер всіх курців має бути вигнано з громадських місць та заборонено паління на зупинках громадського транспорту.

Також реклама заборонена в засобах масової інформації та навіть в Інтернеті. Зовнішні носії інформації не стали виключенням. Друковану рекламу в газетах та журналах також не можна буде знайти.

Також регіональним центром громадської організації «Життя» було розроблено спеціальну листівку, з якої можна дізнатися про всі заборони. Щоб після того не виникало заяв про непоінформованість.

Велику відповідальність буде покладено на звичайних громадян України та Вінниччини включно. Тепер можна буде заповнити бланк, в якому повідомлятиметься про наявність певної реклами, яка вже заборонена законом. Винні понесуть покарання у вигляді штрафів досить серйозної суми.

Тож магазини всіх можливих розмірів поспішно прибирають будь-яку рекламу тютюнових виробів, аби не отримати штраф.

В найблищому майбутньому планується змінити оформлення пачок з сигаретами – розмістити на них картинки, які показують жахливі наслідки куріння. Можливо заядлих курців це і не переконає, але все ж бажання у потенційних курців відіб’є.