Назад в «лихі» 90-ті…

nazad-v-lihie-90-e

Лихі 90-ті асоціюються з безпорядком: кримінал на кожному кроці, корупція, безкарність. Та насправді це тривало не лише в «ері 90-х», а продовжується й зараз. Враховуючи кримінальні події останніх років, по вулиці виходити треба з обережністю. Слово «тероризм» перестає асоціюватися з закордоном, і стає болючою темою України. Комерсантів усіх рівнів і мастей убивають вдома, в кабінетах, у машинах, на тенісних кортах і просто на вулиці серед білого дня.
Нещодавні кримінальні події , що сталися в українських містах та містечках нагадують про резонансні вінницькі «глухарі» .Справа про вбивство депутата Вінницької міської ради Віктора Кішека досі не розкрита. Безрезультатна, зате душе голосна справа стрілянини в екс–мера та екс-губернатора Дмитра Дворкіса. Така ж ситуація щодо вибухів маршруток що сколихнули у свій час всю Україну. Працівниками міліції та СБУ у Вінниці допитано у якості свідків близько семи тисяч людей і майже чотири тисячі як підозрюваних у справі про серію терактів . свідків І досі ні замовники, ні виконавці публічно та офіційно не названі.
Жахливі кримінально-резонансні події відбулися на звичайних вулицях зовсім нещодавно. В Києві 1 лютого на очах у перехожих дітей неподалік дитячої школи мистецтв застрелили 45-річного Юрія Фаніна, директора готельного комплексу Національної академії наук України, розташованого на території клініки "Феофанія". Він помер від вогнепального поранення в голову. Смерть настала в результаті вогнепального поранення в голову. Слідство розглядає наразі декілька версій. Зокрема, бізнес–діяльність і бажання сторонніх осіб заволодіти готелем. За словами працівників готелю, востаннє свого керівника вони бачили два тижні тому - весь цей час він був у відпустці і відпочивав десь за кордоном.
Громадкість занепокоєна, та залишається лиш сподіватися, що слідчі органи зможуть встановити причини злочину, замовників та виконавців. Такі замовні вбивства, що здійснюються в громадських місцях, мають особливу суспільну небезпеку.
Всього на один день раніше, було розстріляно підприємця в Харкові. Злочин стався, коли чоловік разом зі своєю дружиною повертався увечері додому. Перед поворотом до будинку водій пригальмував. У цей час до автомобіля наблизилися двоє невідомих. Один з них кинувся на капот, тому підприємець змушений був зупинити автомобіль. Інший невідомий підійшов до автомобіля і через бокове водійське скло застрелив підприємця. Після цього автомобіль врізався у балкон будинку. Дружина водія отримала незначні травми.
На початку минулого тижня у Домініканській республіці застрелили заступника начальника департаменту компанії «Укрспецекспорт» Станіслава Литвина.
Улітку минулого року полтавці розстріляли людей у нічному клубі у центрі Одеси. Приїздили вони до Одеси, щоб забрати великий борг із місцевого підприємця. Зробити це мали за допомогою автомата.
Жорстокі розправи і над служителями Феміди. У грудні 2012 в Харкові вбили вбили суддю Фрунзенського районного суду Володимира Трофімова та його сім’ю. В березні 2011 суддю Шевченківського районного суду Києва Сергія Зубкова.
Не шкодують і громадських діячів. У Макіївці вбили голову Донецької обласної громадської організації «Конгрес азербайджанців» Ігбалу Махмудова. У місті Сватово Луганської області вбили депутата міськради Івана Сінькова.
Наймоторішніше те, що гинуть і звичайні люди – зайві свідки або випадкові перехожі.
Будь-який кримінолог з легкістю пояснить: розлад у кримінальній верхівці неминуче тягне за собою сплеск загальнокримінальної злочинності. Буденними стають нальоти на банки та інкасаторів. Підіймає голову «вулиця». Знову, як 20 років тому, рекетири атакують ресторани, магазини, магазинчики.
Усе більше «завтра», прояке так люблять обіцяти політики, перетворюється у «вчора» 20-річної давнини.
Однією з причин таких подій можна назвати фактичну відсутність принципу «закону для всіх».Якщо є можливості, сильніші закону і наявність певного соціального становиша, то кримінальний характер вирішення проблем перестає так лякати.
А якщо закон не має такої великої сили, то у силу починає вступати наступна причина – самосуд.


Можливе повернення «ворошиловських стрілків», що самі виносять і виконують вирок.
То що ж буде далі?

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам