На аукціон виставлено діамант рекордної величини

diamondНа торгах аукціонного дому Christie's в Женеві, які пройдуть 15 травня, буде представлений унікальний прозорий діамант.

Діамант вагою 102 карата грушоподібного огранювання має вищу для прозорих каменів категорію кольору (D) і буде представлений на аукціоні вперше. Такі великі дорогоцінні камені цієї категорії раніше ніколи не виставлялися на торги. Підсумкова вартість лота попередньо оцінюється в 20 мільйонів доларів.

Покупець отримає право вибрати діаманту ім'я. Продавець каменю побажав залишитися невідомим.

Алмаз, з якого був виготовлений коштовний камінь, важив 236 карат. Представники аукціонного дому повідомили, що на обробку пішов 21 місяць. Алмаз знайшли на найбагатшому в світі кар'єрі Джваненг в Ботсвані. Кар'єр є спільним підприємством корпорації De Beers і уряду Ботсвани.

Ціновий рекорд серед прозорих діамантів належить каменю під назвою «Ерцгерцог Йосип» вагою 76 карат, який був проданий в листопаді 2012 року за 21 мільйон доларів. Найбільш знаменитим і найбільшим з існуючих прозорих діамантів грушоподібного огранювання є «Куллінан I» - камінь вагою 530 карат, що входить до складу скарбів британської корони.