Мощі рівноапостольних святих у Вінниці

nnnnn

 

Вінничани зможуть побачити мощі святих рівноапостольних царя Костянтина та матері його, цариці Олени.

 

Через Вінницю проходитиме хресний хід, організований Українською Православною церквою , присвячений 1700-річчю Міланського едикту.

У древньому Херсонесі, сучасному Севастополі 13 лютого розпочнеться хресний хід. Саме у тому місті отримав Хрещення святий рівноапостольний князь Володимир. 23 травня хресний хід прибуде у Вінницю. Також мощі побувають 25 травня у Могилів-Подільському та 27 у Тульчині. У червні мощі прибудуть до Києва, де і закінчиться хід. Християни зможуть побачити мощі святих у 51 місті України.

Власне свято призначене події, що відбулася 313 року: документ Міланський едикт , підписаний правителями узаконив християнство як одну із релігій у Римській імперії. Через 67 років християнство було оголошено державною релігією імператором Феодосієм І.

Текст документа, на жаль, не зберігся. Проте у праці Лактанція « Про смерть гонителів» можна дізнатися суть едикту. Християнство тоді жорстоко переслідувалося, а після прийняття документа всі релігійні об’єднання стали рівноправні.

Імператор Констянтин та його мати Олена належали до прихильників цієї релігії. Існує легенда, що напередодні однієї з вирішальних битв за владу в Римській імперії з узурпатором Максенцієм Христос допоміг Констянтину перемогти. Увісні Ісус з’явився до Констянтина Великого та наказав йому зобразити християнський символна щитах солдатів. А в день битви на небі з’явилося знамення, що мало форму христа.

Констянтин залишився прихильником християнської релігії. Згодом християнство стало державною релігією імперії.