Митрополит Володимир освятив у Немирові храм Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

mainВелике християнське свято вшанування пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, яке православні всього світу відзначали 30 вересня, в місті Немирів Вінницької області цього року було особливо урочистим.

За ініціативи та на кошти генерального директора Української горілчаної компанії Nemiroff Алли Глусь відбулося довгоочікуване немирівчанами відкриття храму «Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії».

Знаковою подією для невеликого містечка на Вінниччині став приїзд предстоятеля Української православної церкви митрополита Володимира, який благословив вірян та новозбудований храм. «Він проповідує любов», – зазначив митрополит тисячам вірян, що прийшли отримати благословення та часточку божої благодаті.

Вінницький губернатор Іван Мовчан, який був присутній на відкритті храму, зауважив, що розвиток духовності громади, відкриття нових храмів – надзвичайно важливі і потрібні. «Сьогодні ми в черговий раз змогли нагадати людям основні постулати правильного життя. Необхідно всіх любити, необхідно творити задля того, щоб розвивалася наша держава, наша Вінниччина», – сказав голова обласної Вінницької ОДА.

Ідея створення храму «Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії» у Немирові та її втілення в життя належить відомій меценатці Аллі Глусь. Ще в 90-х роках, коли померла її матір, Алла Сигізмундівна задумалась над тим, що на немировівському кладовищі немає місця, щоб у негоду як слід відспівувати та відмолювати людей, які пішли з життя.

Рішення про будівництво храму було прийняте на святій єрусалимській землі. Отримавши благословення афонських старців та настоятельки Немирівського Свято-Троїцького жіночого монастиря  (до речі, цей монастир має статус ставропігійного, в Україні є лише шість таких святих місць, серед них – Почаївська і Києво-Печерська лавра) Алла Сигізмундівна почала втілювати задумане в життя. Втім, незважаючи на благородність намірів, перешкод було чимало.

«Будівництво храму – важка праця, – каже Алла Сигізмундівна Глусь. – Ми витратили майже три з половиною роки на те, щоб узгодити земельні питання. А власне саме створення храму відбулося за кілька місяців. Зате зараз наші віряни мають можливість щосуботи помолитися за своїх близьких і рідних, що пішли з життя. Тут особлива молитва». Присутні на молебнях немирівчани – від старого до малого – це відчули на собі. Та що говорити, навіть небо, затягнуте важкими дощовими хмарами, прояснилося і зігріло всіх неочікуваними теплими сонячними променями.

«Ми надзвичайно вдячні за новий храм меценатам, – говорить жителька Немирова. – Люди, що будуть тут молитися, обов’язково згадають, що вони не одні у цьому світі. Що поряд з ними завжди віра, надія та любов. А коли є віра – людина сильна, коли є надія – людина живе, а коли є любов – людини творить добро».

Слід зазначити, що меценатські ініціативи Алли Глусь та її родини стосуються не лише Немирівщини, а сягають далеко за її межі. Так, три роки тому завдяки благочинності сім’ї меценатів та засновників компанії Nemiroff, зокрема завдяки Олександру Глусь, голові наглядової Ради, була відтворена та встановлена постать Архістратига Михаїла в архітектурному ансамблі Софії Київської. Він з давніх-давен вважається покровителем Києва: його крила тримають небо та благодать над українською столицею.

IMG 4081 IMG 4155 IMG 4237

IMG 4274 IMG 4280 IMG 4407

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам