Кулькова ручка.Цікаві факти

Щодня кожен із нас користується кульковою ручкою. Ми настільки звикли до її існування, що навіть не замислюємося про її практичність та значущість у повсякденному житті.
Вашій увазі пропонується підбірка найцікавіших фактів про цей геніальний винахід.
1. Дивно, але щороку, вдавившись кульковою ручкою, гине приблизно сто осіб.
2. Була виявлена найдорожча в світі ручка, яку згодом занесли до книги Гіннеса. Вартість «Montegrappa» 1 мільйон євро, зроблена вона з платини.
3. У США можна придбати цікаву «розмовляючу» ручку. Насправді, це невеликий комп'ютер, що виглядає, як письмовий прилад в комплекті зі спеціальним папером. Ручка на листі виправляє всі помилки, допущені автором, до того ж вона може перекладати текст з англійської на іспанську мову і навпаки. Притому всі слова вона може вимовляти.
4. Коли у людини з'являється нова ручка і вона пробує, наскільки зручно їй писати, перше, що вона напише, буде її ім'я.
5. У середньому, щорічно кожна людина списує 3 або 4 ручки. Притому, кожною з цих ручок можна написати близько 50 тисяч слів.
6. Кожну секунду по всьому світу продається близько 125 ручок. 1/3 частина продажів кулькових ручок в Сполучених Штатах належить фірмі «БІК». Існує вона з 1983 року і за час свого перебування на ринку вона продала понад сім мільярдів цього невеликого письмового приладдя.
7. У багатьох мовах країн Європи кулькові ручки носять назви, що містять слово «кулька». Наприклад, англійською їх називають ball pen, німецькою Kugelschreiber, іспанською bolígrafo. Лише в містах Аргентини їх називають бірамі, на честь імені винахідника цього предмета - Ласло Біро. За свій винахід Ласло нічого не зміг отримати, оскільки патент на нього взяли абсолютно інші люди, обдуривши самого Біро. Жив цей геніальний чоловік до 1985 року.
8. Перший час стрижні для ручок були зігнуті у формі гармошки, щоб збільшити обсяг чорнила в два рази. Але це було занадто дорогим виробництвом, тому виробники почали виготовляти прості, гладкі і тонкі стрижні.
9. Вперше для вільного продажу ручки були доступні в 1945 році в магазинах Нью-Йорка. Черга за новинкою була просто величезною, на охорону порядку в цій масі були вислані декілька сотень поліцейських. За перший день продали більш ніж 10 тисяч ручок, і кожна з них коштувала 12 доларів. Стільки ж у той час отримував робітник за 8-9 годин важкої праці.
10. Спочатку ручки були створені для людей з Королівських повітряних сил Англії, адже пір'яні ручки були незручні в літаках, де чорнила протікали від різкого пониження тиску. Пір'яні ручки були непридатні для використання в космосі.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам