Канадці захистять Землю від астероїдів

teleskop

У понеділок, 25 лютого, Канадське космічне агентство запланувало запустити на орбіту першого космічного телескопа NEOSSat, який виявлятиме і відстежуватиме астероїди діаметром від 500 м, а також космічне сміття.

Канадці дуже вчасно запускають NEOSSat, оскільки метеорит, що впав у Челябінську, пролітав на рекордно близькій до Землі дистанції. Астероїд 2012 DA14 переконав багатьох людей бути впевненим у реально існуючій загрозі з космосу.

Тим не менше, якби телескоп вже знаходився на орбіті, він все одно не зміг би спрогнозувати падіння «Челябінського метеорита», так як діаметр цього космічного тіла склав всього 17 м. NEOSSat ж призначений для пошуку астероїдів діаметром понад півкілометра. З іншого боку, незаперечна перевага NEOSSat - це вирішення проблеми відблисків, які з'являються на оптичних приладах наземних обсерваторій при дослідженні об'єктів, що прилітають з боку Сонця.

Невеликий космічний апарат, який важить всього 80 кг, буде робити звернення навколо Землі на висоті близько 800 км кожні 100 хвилин.

NEOSSat повинен буде виконати дві місії. Перша, що отримала назву Несс, призначена для виявлення і відстеження таких астероїдів, як 2012 DA14, що пролітають біля Землі. Телескоп буде сканувати простір в межах 45-55 градусів від Сонця і область, розташовану на 40 градусів вище і нижче орбіти Землі. Отримані зображення, кількість яких буде обчислюватися сотнями, відправлятимуться в оперативний центр Університету Калгарі (Канада).

Друга частина місії, HEOSS, спрямована на зниження вірогідності зіткнення супутників з космічним сміттям.

За словами завідуючої відділом астрономії Інституту астрономії РАН (ІНАСАН) Лідії Рихлова, NEOSSat буде першим апаратом, що стежить за космічним сміттям, який являє собою серйозну техногенну небезпеку. Стежити за наближенням до Землі об'єктів не менш важливо.

«Канадці вже давно розробляли цей телескоп. Багато хто ставить питання про те, чи потрібні подібні апарати для спостереження. Ми знаємо про що наближення з космосу об'єктів, великих або маленьких, тільки завдяки спостереженням за кордону. У себе ми не проводимо таких спостережень, тому і нам подібні системи не завадили б », - вважає експерт.

Провідний науковий співробітник лабораторії малих космічних апаратів Інституту космічних досліджень РАН Володимир Готліб розповів, що канадський телескоп стане вельми корисним доповненням до наземного спостереження: «Чутливість телескопа NEOSSat до космічного сміття буде більше, ніж у наземних апаратів. Сміття давно представляє певну проблему, десятки тисяч шматків загрожують існуючим космічним апаратам набагато більше, ніж астероїди ».

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам