Ідеальна школа очима вінницьких школярів

dutunaВже другий рік поспіль в Україні проходить архітектурний конкурс в рамках Міжнародного проекту «LEGO Education». Темою цьогорічного творчого змагання стала «Школа майбутнього». 18 квітня свою роботу представили вінничанам в одному з торгових центрів міста учні 9-Б класу Вінницької фізико-математичної гімназії № 17 та їх класний керівник Олена Дячук.
Школярі придумали і створили з «кубиків» LEGO не просто школу, а цілісну концепцію нової системи освіти.
На стенді хлопці розмістили шість модулів «школи майбутнього».
Перший модуль - основна будівля школи, в якому розмістився телепорт. За допомогою переміщення через телепорт юні проектувальники пропонують вивчати всі предмети наочно. Наприклад, можна «потрапити» на морське дно з чудовими рифами і різноманітними морськими мешканцями. Тобто, для того, щоб вивчать флору і фауну, не треба сидіти в задушливих класах, можна переміститься куди потрібно і все довідатися.
Другий модуль - історичний. Тут знаходиться фрагмент Великої китайської стіни, башти якої відкривають таємниці та загадки її будівництва. У буддистському храмі можна пізнати тонкощі стародавньої релігії. Крім вивчення історії та релігії, на станції «Китай» в учнів нової школи проходитимуть уроки фізкультури, вони зможуть навчитися навичкам східних єдиноборств.
Третій модуль - Єгипет за часів правління фараонів. Цей блок цікавий тим, що пропонує не просто подорожувати в просторі, але і в часі.
Четвертий модуль - сучасна Англія: двоповерхові автобуси і Біг-Бен як символ Лондона. На цій станції діти вивчають англійську мову, знайомляться з культурою країни та особливостями архітектури.
П'ятий модуль - «Наукова бібліотека», в якій зібрані всі книги, створені в світі. Це найзручніше місце для розробки наукових проектів і спілкування професорів з учнями. У цього модуля є ще одна назва - «Фабрика думки», адже тут зосереджені думки всіх видають вчених планети. Цікаво, що в бібліотеці немає жодної стіни: вся вона розмістилася під величезним деревом, а склепіння - це листя.
Останній з представлених модулів - «Космічна станція» для вивчення астрономії, біології, фізики, географії. На станції є все для подорожі в космос.
Саме тут розташована арка, яка символізує наше рідне місто Вінницю. Арка має і практичне значення - працює як антена.
До 21 квітня вінницька команда повинна перевезти свій проект «Школи майбутнього» в Київ, де його розгляне журі. Нагадаємо, учні ФМГ № 17 зі своїм проектом «Стадіон майбутнього» торік посіли друге місце у конкурсі «LEGO Education». І це дало можливість класу стати учасниками проекту і в цьому році. Всього в конкурсі змагатимуться 40 команд.
Довідка:
Всесвітньо відома датська компанія «LEGO» в 1980 році заснувала окремий підрозділ «LEGO Education», яке почало свою діяльність у сфері освіти, співпрацюючи з відомими експертами у розвитку науки, технології, психології. За цей час була розроблена цілісна концепція навчання для дітей від півтора до 16 років. Діяльність «LEGO Education» спрямована на стимулювання у дітей творчих навичок, створення проектних робіт, навчання роботі в команді. Програма впроваджена більш ніж в 40 країнах світу.