Губернатор Вінниччини зустрівся з Президентом

Наприкінці минулого тижня голова Вінницької облдержадміністраціїmovchan Іван Мовчан зустрівся з Президентом України Віктором Януковичем. Темою розмови стало сприяння розвитку фермерських господарств та інфраструктури на селі.

Багато в чому завдання, які поставив Глава держави, співзвучні із кроками, що цього року впроваджуються в області, – каже Іван Мовчан. Зокрема, це стосується створення робочих місць, забезпечення належного рівня заробітної плати, модернізації соціальної інфраструктури, житлового будівництва тощо.

Соціальні угоди, що укладені між підприємцями та місцевими громадами, сприяють реалізуванню планів.Нині на Вінниччині таких укладено понад сім сотень, загальною сумою майже 60 мільйонів гривень. Також обласна влада вже розпочала працювати над відповідними регіональними програмами стосовно підтримки фермерів.

На думку Івана Мовчана, найбільший ефект може дати кооперування дрібних господарств.

- Я неодноразово зустрічався з фермерами, і ми говорили про кооперацію. Переконаний, що тільки за цим є перспектива. Тут нам необхідно лише трохи змінити свою ментальність, і буде результат, – переконаний пан Мовчан. – У нас сьогодні в бюджеті закладено 1 мільйон гривень для сприяння фермерам, яких в області працює понад 1600. Крім того, цього року ми вже передали на поворотній основі 1 мільйон 886 тисяч гривень через регіональне відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств і, думаю, наступного року нам необхідно цю суму збільшити хоча б до 3-х мільйонів.

- Не секрет, що переважна більшість селян кінці з кінцями зводять за рахунок проданого молока. А тому, – каже губернатор, – в області цього року активно укладаються договори між людьми та заводами, що дозволяє стабілізувати закупівельні ціни на молоко та знизити ризики маніпуляцій на цьому ринку

- Якщо ми це все відшліфуємо, то зможемо різницю між ціною, яку отримують господарства від населення, і ціною, яку дають великотоварним господарствам, суттєво зменшити, у нас є для цього всі аргументи.
Втім, чи не «найслабшою» ланкою сільської інфраструктури нині є дороги. Зараз вони інвентаризуються, посадовці визначають, скільки потрібно коштів на те, аби привести їх до ладу. Швидко розв’язати проблему, очевидно, не вдасться, але, переконаний Іван Мовчан, за підтримки Президента й Уряду збільшити хоча б удвічі фінансування на ремонт та утримання доріг – цілком реально.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам