Банкрутсво за грожує ТРЦ «Sky Park»

grivnyaОрендарів «Sky Park», колишнього “Магіцентру” , сповістили про те, що проти власника торгового центру ТОВ “Овертайм” розпочато справу про банкрутство.
Їм були надіслані листи, у яких рекомендується “зважено розглянути можливість” продовження договорів оренди з ТРЦ. Листи підписані представником Банку Кіпру. За прогнозами банку, у разі зміни власника приміщення договори оренди з магазинами будуть анульовані. Мовляв, у разі банкрутства у орендарів можуть виникнути труднощі з поверненням авансових платежів.
Дана ситуація не має статусу секретної, хоча листи було надіслано не всім орендарям. Керівник комерційного відділу з питань оренди Ірина Бартєнева у телефонній розмові підтвердила обізнаність компанії щодо цього питання.
Керівництво “Овертайму” стверджує, що банк тисне на компанію, домагаючись повернення великого кредиту.
- Ми не платимо за кредитом, скільки перебуваємо на початковій стадії процедури банкрутства та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, – розповідає директор компанії Олександр Чекирда.
За його словами, конфлікт з банком почався з моменту старту процедури банкрутства, тобто в листопаді минулого року.
У листах, розісланих орендарям торгового центру, банк повідомляє не тільки про проблеми позичальника, але і наводить дані про розмір його заборгованості. На думку радника правової групи “Павленко і Побережнюк” Валерії Тарасенко, така інформація, згідно із Законом України “Про банки і банківську діяльність”, є банківською таємницею і не може передаватися третім особам без згоди позичальника.
Нагадаємо, “Магіцентр” у 2006 році став першим із низки торговельно-розважальних об’єктів у Вінниці. Промислова група КМТ інвестувала тоді в будівництво комплексу не менше 65 млн грн. і справедливо розраховувала зайняти 20% місцевого ринку. Цю думку озвучував тодішній керівник компанії “Овертайм” Сергій Векірчик.
Втім, тоді ж аналітики девелоперської і консалтингової компанії “Українська торгова гільдія” пророкували швидке ускладнення конкуренції, оскільки дедалі більше компаній знаходять привабливим інвестування в будівництво нерухомості в регіонах. Адже комерційна нерухомість і зараз, і тоді вважалась ефективним вкладенням.
У банку ситуацію не коментують.
- Ваш запит був переданий на розгляд відповідального співробітника. Відповідно до внутрішнього регламенту, наші співробітники мають певний термін для відповіді на запити, що надходять, – повідомили у прес-службі Банку Кіпру.
- Ми готові виконувати зобов’язання по кредиту, але банк зробив недружній жест в нашу сторону, – пояснює Олександр Чекирда. За його словами, банк пропонував варіанти реструктуризації, але вони виявилися занадто важкими.
Старший партнер адвокатської компанії “Кравець та Партнери” Ростислав Кравець пояснює дії банку по розсилці листів бажанням натиснути на позичальника психологічно.
- У 2008-2009 роках банки розміщували на сайтах списки боржників, але це не мало жодного ефекту, – згадує Кравець.
Більше того, якщо банк у перспективі забере приміщення, то у нього самого виникне потреба в надійних орендарях. А ось чи захочуть вони повертатися після таких перипетій у торговельний центр – вже питання.
Навіщо ж робити такі, здавалося б, необдумані кроки? Причина є – банк готують до продажу.
За інформацією Forbes, кіпрська банківська група Bank of Cyprus виставила на продаж Банк Кіпру ще влітку 2012 року. Таким чином настільки різкі кроки, як розсилання листів орендарям одного зі своїх боржників, можуть пояснюватися всього лише прагненням банку акумулювати капітал напередодні продажу.

Мапа Вінниці

 
 

list_btn

Код кнопки:

<a target="_blank" title="Вся Винница на одном портале - VinPlace.net" href="http://vinplace.net"><img alt="list_btn" src="http://vinplace.net/images/list_btn.gif" height="31" width="88" /></a>

 
 

Отзывы и предложения присылайте на наш адрес.

Полное или частичное использование
материалов без согласия редакции запрещено!

Контактная информация

 

Сайт: www.vinplace.net

ICQ: 458-921-818

Написать нам